ADA
24.07.07,23:50
Dobrý večer,
rada by som poprosila o radu, či som správne postupujem. Do firmy sme zakúpili ojazdené osobné auto predávajúci použil §66 t.z. bolo zakúpené bez DPH po jeho ročnom používaní vo firme chceme toto auto predať. Môžeme ho predať tiež na základe §66 a neuplatňovať pri predaji DPH?
Za rýchlu odpoveď ďakujem.
Vladimír Ozimý
25.07.07,04:16
keď tak použijete par. 42 a nie 66 to jest ak ste nemali nárok na uplatnenie dph na vstupe tak plnenie je oslobodené ale je to možné iba pri osobnom vozidle typu M1 ak ste kupili ojazdene vozidlo od neplatiteľa a ide o úžitkové vozidlo vystavujete aj s dph...predajná cena je vrátane dph...par 66 by ste použili ak by ojazdené vozidla boli vašim tovarom...
betka
25.07.07,06:05
Pozrite si od príspevku 156, tu je o použitom tovare i o autách:

http://www.porada.sk/t12413-nakup-auta-vo-vztahu-k-dph.html?highlight=pou%BEit%FD+tovar
ADA
25.07.07,07:20
Ak som to správne pochopila. Ja som kúpila auto M1 osobné od platiteľa DPH, ktorý ho doviezol ako ojazdený na Slovensko. Pri predaji - mne použil §66 - na ojazdený osobný automobil M1. Ja som si DPH neuplatnila a keďže chcem teraz toto ojazdené osobné auto M1 vyradiť z evidencie majetku a predať ho mám použiť §42 - oslobodené od dane z dôvodu neumožnenia odpočtu DPH pri kúpe tovaru?

Pochopila som to správne?

Ďakujem za odpoveď.
Vladimír Ozimý
25.07.07,07:35
Ak som to správne pochopila. Ja som kúpila auto M1 osobné od platiteľa DPH, ktorý ho doviezol ako ojazdený na Slovensko. Pri predaji - mne použil §66 - na ojazdený osobný automobil M1. Ja som si DPH neuplatnila a keďže chcem teraz toto ojazdené osobné auto M1 vyradiť z evidencie majetku a predať ho mám použiť §42 - oslobodené od dane z dôvodu neumožnenia odpočtu DPH pri kúpe tovaru?

Pochopila som to správne?

Ďakujem za odpoveď.

on použil ten par. 66 pretože pre neho to bol tovar na predaj pre vás to je predaj majetku a to je rozdiel :) takže par. 42 bez dph...
Sarlotka
21.09.11,11:27
Rada by som sa poradila, v súčasnosti to tak už neplatí však? lebo v paragrafe 49 v roku 2010 bola zmena vypadol odsek 7 (nemožnosť odpočetu DPH pri vozidle M), čiže sa pri ojazdenom vozidla nadobudnoutom v roku 2010 od bazáru bez DPH (ten fakturoval podľa paragrafu 66) a jeho následom predaji v roku 2011 spoločnosťou, ktoá vozidlo používala na podnikanie fakturuje s DPH?

Ďakujem za odpoveď
betka
21.09.11,11:40