Fany111
25.07.07,08:30
Potrebovala by som vedieť, ak konateľ použije na služobnú cestu vlastné motorové vozidlo, prípadne si od niekoho požičia, musí mi priniesť doklad o kúpe pohonných hmôt alebo nie?
A náhrady na stravné počas služobnej cesty sú presne dané, t.j. napr. 5-12 hod. napr. 89,- Sk, atď., aj keď dostávajú stravné lístky (60,-Sk/1 ks)?Ak hej, kde by som to našla?
A keď konateľ povie, že on nechce stravné lístky, je to v poriadku, ak sa pre neho nekupujú a nevydávajú sa mu?
A predsa ešte jedna otázka, číslovanie príjemok a výdajok materiálu si môžem určiť podľa seba (napr. príjemky 0001,0002... a výdajky 5001,5002,...)?
sta
25.07.07,06:50
Potrebovala by som vedieť, ak konateľ použije na služobnú cestu vlastné motorové vozidlo, prípadne si od niekoho požičia, musí mi priniesť doklad o kúpe pohonných hmôt alebo nie? buď Ti prinesie aspoň 1 blok o kúpe PHM z toho obdobia, kvôli cene. Alebo si zistíš z internetu priemerný ceny PHM na dané obdobie a podľa toho počítaš spotrebu.
A náhrady na stravné počas služobnej cesty sú presne dané, t.j. napr. 5-12 hod. napr. 89,- Sk, atď., aj keď dostávajú stravné lístky (60,-Sk/1 ks)?Ak hej, kde by som to našla? Nemôže dostať aj stravné lístky aj diéty.Keď je na služobnej ceste viac ako 4 hodiny dostane diéty. A áno sú presne určené. V Zákone o cestovných náhradách §5 ods. 1 sú časové pásma a sumy stravného pre jednotlivé pásma vydáva Ministerstvo práce v opatrení.
A keď konateľ povie, že on nechce stravné lístky, je to v poriadku, ak sa pre neho nekupujú a nevydávajú sa mu? áno je to v poriadku, ak ich nechce, tak mu ich nemusíte nútiť.
A predsa ešte jedna otázka, číslovanie príjemok a výdajok materiálu si môžem určiť podľa seba (napr. príjemky 0001,0002... a výdajky 5001,5002,...)?áno môžeš si určiť ako Ti vyhovuje áno môžeš si určiť ako Ti vyhovuje.
sta
25.07.07,06:53
Fany111
25.07.07,06:59
Dík moc :). A prajem pekný deň.