Peter_
25.07.07,09:57
Prosim Vas, ako spravim take cokoladove ozdoby - filigrany, ako je na linku
http://www.fialapraha.cz/k/7/52/suroviny_braun/cokoladove_ozdoby.html
Dakujem!
Surne, prosim poradte. Potrebujem to v piatok pripravit na tortu.
Peter_
25.07.07,08:00
Stačí len rozpustiť čokoládu na varenie, dať do nejakého sáčiku s malou dierkou a vytlačiť filigran na nejaky mastny papier a nechať stuhnúť???
Lion Topoľčany
25.07.07,08:42
Ja som tak tiež postupovala ako píše Peter. Dnes v obchode dostať aj farebné
čokolády /biela, stredne hnedá až tmavá/ v takom sáčku, celé sa to hodí do teplej vody na 10 min., odstrihne sa rožtek a vytlačí sa čokoláda na napr. alobal alebo mastný papier a šup so chladničky stuhnúť...Tip:obrázok si predkreslite
Zita4
25.07.07,09:16
Stačí len rozpustiť čokoládu na varenie, dať do nejakého sáčiku s malou dierkou a vytlačiť filigran na nejaky mastny papier a nechať stuhnúť???
Môžeš to urobiť aj tak, alebo čokoládové lístky urobíš jednoduchým natretím pekného lístka čokoládou z druhej strany (spodnej), necháš stuhnúť a po odstránení lístočka ti zostane krásna ozdoba na tortu. Je to veľmi pekné :) .
Peter_
26.07.07,08:38
LION TOPOLCANY

DAKUJEEEM ZA RADU :)
Peter_
26.07.07,08:39
ZITA4

DAKUJEEEM ZA RADU :))) vyskusam aj tie listky :)
ondrejvla
27.07.07,19:14
Peter,
z marcipánu sa dajú krásne tvarovať rôzne ozdoby, vyskúšaj si to najskôr s plastelínou, je to úplne jednoduché. Náročnejšie tvary skôr urobí niekto zdatnejší z rodiny. Marcipán vyvaľkaj medzi fóliou podsyp ho práškovým cukrom, alebo len tak uždibuj a tvaruj. Pridám ti torty, čo som včera piekla, uvidíš, že to pôjde. Daj si pred seba napr.ružu, alebo kalu a budeš prekvapený, aké je to jednoduché.
osky
05.05.09,07:31
Môžeš to urobiť aj tak, alebo čokoládové lístky urobíš jednoduchým natretím pekného lístka čokoládou z druhej strany (spodnej), necháš stuhnúť a po odstránení lístočka ti zostane krásna ozdoba na tortu. Je to veľmi pekné :) .


zaujimalo by ma,akou cokoladou natierate,lebo ja som ponatierala a veru od listockov sa neoddelila,polamala sa a vobec sa to proste nedalo.skusila som aj mraznicku ale vysledok rovnaky:mee::confused:
Gabhus
05.05.09,10:28
Ja som si kúpila v nemenovanom obchodnom dome pár krabičiek týchto ozdôb a po použití čokolády mi zostali podložky (čosi ako z bonboniéry). Rozpustila som si horkú čokoládu, zaliala na tento vzorky na podložkách, nechala stuhnúť a vyklopila som si ich. Je to pekné a je to ako originál.