kvalitar
25.07.07,10:32
Neviete nahodou za ako dlho musia vybavit reklamaciu(podla zakona) ked mam notebook v Ostrave? v servise ASUS
Newww
25.07.07,19:14
Zalezi od toho kde si ho kupoval, ale myslim ze cesi maju tiez 30 dni
tuxik senior
25.07.07,20:15
Běžná oprava u Asusu trvá asi 5 dnů + přeprava při použití služby Pick up & Return.

Expresní reklamace a oprava je za připlatek do 24 hodin pokuď jsou ovšem vadné komponenty dostupné.

Celý proces reklamace závisí na více faktorech, jako je důvod reklamace, dostupnost komponent atp, no max. 30dnů.

Když já ve středu večer vyplním do 18hod. formulář tak v uterý mam book zpátky (odesláno z ostravy).
RK je asi 160 km od Ovy, tak předpokládám, tak 7-8 dnů. reklamace + doručení.

jinak průběh jak doručovaní tak opravy je možné sledovat na webu. trackNo od GLS dostaneš a RMA musíš mít taky.

edit:
pokuď to reklamuješ u svého prodejce tak se to může prodloužit klidně i na 3 týdny, proto je lepší využít reklamaci přímo u asusu, což jsi asi udělal když se ptáš přímo na Ovy.
kvalitar
26.07.07,04:24
presne to som spravil ze cez ASUS pick up.Je pravda ze mi ho zobrali hned na druhy den ale mam ho uz tam 3 tyzdne a cez tu sluzbu co som pozeral priebeh reklamacie tak vcera uz bolo vypisane ze oprava dokoncena.Tak teraz cakam ci sa ozvu alebo ako.Ale dik ja som len chcel vediet ze kolko maju na to casu podla zakona...
tuxik senior
26.07.07,04:35
ozvat sa neozvu, proste to poslu, mozno ti este poslu trackNo aby si mohol sledovat pohyb zasielky ale to robia len obcas. asi podla nalady :D

3 tyzdne je fakt dost, ale ako vravim ide o to o aku zavadu sa jednalo.
coro
30.07.07,05:47
Reklamačné podmienky ASUS sú hodne stručné a obsahujú čarovnú vetu "poškodený nevhodnou manipulácou".. Spolu s poplatkom 55eur+dph za odoslanie na reklamáciu a neosobným kontaktom cez poštu mám z toho nedobrý pocit.
Na ASUS A8JC mám prasknuté obidva pánty, proste pri otváraní praskol plast v ktorom je uchytená oska do displeja.
Neporadíte mi prosím či je to u ASUS notebookov bežné, a hlavne či to neoznačia za moju nesprávnu manipuláciu a nepošlú mi ho späť neopravený?
Ďakujem.
tuxik senior
30.07.07,20:50
pokial to drhlo od zaciatku tak si to mal reklamovat zaraz. je otazne ci maju viacero takych prasknutych krytov. ja som mal z vnutornej strany prasknuty kryt LCD, poslal som to na reklamaciu s DVD mechanikou , ten kryt mi praskol v den ked som vyplnil reklamacku tak som to uz nemenil a vymenili mi ho bez akejkolvek namietky, nebolo to uvedene ani v reklamacii.

pripisali ze byl vymeneny kryt, ktory bol poskodeny z dovodu opotrebenia (cca 18 mesiacov velmi casto pouzivany notebook).

takze je to na ich uvazeni, ale myslim ze pokial sa neposkodilo nic okrem krytu tak to vymenia a bude.
kvalitar
31.07.07,04:28
No uz mi prisiel domow notebook minuly tyzden.
zatial ide vymuienali maticnu dosku a DVD mechaniku a ked ho prijali tak napisali v akom stave bol ze bol poskulany a mierne zapraseny ale poho inak tu dvd mechaniku som napisal iba perom mimo reklamacie na iny papier a vymenili ju len ju musim este vyskusat :)