Natka
25.07.07,11:40
Keď fakturujem PO platcovi DPH právnu službu do Poľska, tak bez DPH. Zaujíma ma, či v daňovom priznaní DPH by mala byť táto suma niekde zobrazená. Prosím rýchlo, je vysoký dátum 25.
Monika Kováčová
25.07.07,09:46
Monika Kováčová
25.07.07,09:48
Takže podľa § 15 odst. 8

(8) Službami, pri ktorých sa určí miesto dodania podľa odseku 7 vrátane ich sprostredkovania v mene a na účet inej osoby a prijatia záväzku zdržať sa vykonávania týchto služieb, sú

a) reklamné služby,
b) poradenské, inžinierske, technické, právne, účtovné, audítorské, prekladateľské, tlmočnícke a iné podobné služby vrátane služieb spracovania údajov a poskytovania informácií,

Podľa toho, čo ma naučil emgeton, tieto by nemali byť predmetom dane na Slovensku (na rozdiel od odkazu na prvý link...);)
Natka
25.07.07,09:50
Ďakujem, takže v daňovom priznaní DPH to neuvádzam.
Monika Kováčová
25.07.07,09:51
hej, dúfam, že ma nikto nevyvedie z omylu, pretože služby sú moja nočná mora... :cool:
Vladimír Ozimý
25.07.07,10:23
Keď fakturujem PO platcovi DPH právnu službu do Poľska, tak bez DPH. Zaujíma ma, či v daňovom priznaní DPH by mala byť táto suma niekde zobrazená. Prosím rýchlo, je vysoký dátum 25.


len upravím je to par. 15 ods 7 a 8 daňová povinnosť prechádza na podnikateľský subjekt jedine ak by ste poskytovali tieto služby súkromnej osobe vtedy by ste vystavovali faktúru s dph
v dph sa to neuvádza evidujete to len na základe evidencie podľa par. 70