renatan
25.07.07,11:46
Prosím o radu, veľmi (vôbec) sa nevyznám v počítačoch. Dcéra začne studovať na VŠ a predpokladám, že ho bude doma potrebovať a budeme musieť niečo kúpiť. Ibaže ja tvrdím, že lepšie je kúpiť "klasiku", keďže nepredpokladám, že s ním bude musieť niekam cestovať, ani po byte z izby do izby nie, no a zvyšok rodiny presadzuje notebook. Nemôžme sa dohodnúť. PC sa bude využívať zrejme len na to štúdium a v potrebných prípadoch na nejaké info z netu. Čo sa týka hier apod. - to u nás nehrozí.
Dík za rady.
Pohar
25.07.07,09:49
ja som za notebook, už teraz si mozete vybrat aj z lacnejsich a dobrych. Neviete kedy ho bude potrebovat zobrat so sebou a podobne..... Drzim palce pri dobrom výbere.
Paula
25.07.07,09:51
Pohar
25.07.07,09:58
Osobne?
Notebook, a keď pôjdete na dovolenku, kde budete čítať poradu? (ešte by bolo vhodné pripojenie na internet cez operatora, to je taký cicík, kt. trčí z počítača:D )
Ten "cicik" mate? Ja mam ADSL....Mozete mi napisat koko vas Vyjde mesacne vase pripojenie? Mate aj viazanost?
Pohar
25.07.07,10:10
Ešte viac info.
Úvod

Orange vám prináša rýchly 3G internet už od 499 korún (593,80 Sk s DPH). Mobilný Orange Internet a jeho výhodu mobility a rýchleho dátového spojenia môžete využívať doma aj na cestách.
Ak si aktivujete nový dátový balík Večer a víkend, Nonstop alebo Biznis, získate okrem spoľahlivého mobilného pripojenia do internetu aj štedrú zľavu na kúpu skvelého notebooku. Dátové balíky Večer a víkend, Nonstop a Biznis využívajú technológie mobilných dátových prenosov GPRS/EDGE/3G/HSDPA*.

Ináč som spokojná, fičí to ako má. V aute je to trošku pomalšie.
Za tie peniaze tam bola aj nejaka viazanost na roky napr 2? a podobne? či je to bez viazanosti....V zahraničí nie je pokrytie, že?
ZuzanaP
25.07.07,10:13
Prikláňam sa tiež k notebooku, kúpila som si ho v novembri min. rok a som veľmi spokojná. Môžem si ho zobrať kdekoľvek a najviac ma potešilo, že som mohla pracovať aj u "svokrovcov" a nebola som nervózna, že mi doma stojí robota. :)
renatan
25.07.07,10:17
* Maximálna prenosová rýchlosť (downlink) pre služby Nonstop a Biznis je 3,6 Mbit/s, pre službu Večer a víkend 1 Mbit/s. Podmienkou je, aby užívateľ používal 3G/HSDPA koncové zariadenie, 3G SIM kartu a nachádzal sa v pokrytí siete 3G/HSDPA spoločnosti Orange Slovensko.[/quote]

Betka, nerozumiem reči tvojho kmeňa...;)
Ja fakt nie som kamarátka s PC, ja potrebujem komunikovať "po slovensky".
Pozrela som i čo to v archíve, ale nie som múdrejšia. Na notebooku mi asi bude dosť vadiť absencia tradičnej klávesnice a myšky, a ak si to mám dokúpiť - ako niekto radil, to môžem mať rovno klasiku, nie? Ale začínam sa prikláňať k zvyšku mojej rodiny, teda kúpe notebooku.
Tiež do toho nechcem vraziť kopec peňazí,len tak akurát, ale určite nekúpim najlacnejší šancajk.
ajobs
25.07.07,10:31
renatan, správne sa prikláňaš.

Reči môjho kmena ani ja nerozumiem. S Pohárom sme mali debatu, ako sa pripájam na net. A to, čo som okopírovala to som okopírovala - pripojenie na internet cez Orange, ako to fičí. Inač ja som z toho magor, ide vlastne o pripojenie na internet, kdekoľvek, kedykoľvek, pichneš od tohto mobilného operatora túto "katru", ja to volám cicík a surfujem kde chcem. Len v zahraničí, nie. Nedoplatila by som sa.


Aj ja by som asi dal prednosť notobooku - je mobilnejší. A na domáce použitie by som si dokúpil klasickú klávesnicu a myš, potom to má funkcionality klasického stolného PC.
ZuzanaP
25.07.07,10:37
Aj ja by som asi dal prednosť notobooku - je mobilnejší. A na domáce použitie by som si dokúpil klasickú klávesnicu a myš, potom to má funkcionality klasického stolného PC.


Tiež to tak používam, ono sa dá aj k notebooku dokúpiť klávesnica v šírke notebooku, je praktická, síce o niečo drahšia ako klasická, ale potom je spratnejšia do tašky.
renatan
25.07.07,10:51
Dík všetkým za rady.
Newww
25.07.07,19:18
Este by som odporucil k notobooku aby mal S-video vystup (da sa pripojit na klasicky TV = pozeranie foto pre celu rodinku) :)