sab
25.07.07,13:33
Dobrý deň, potrebovala by som poradiť.Klient doniesom opis faktúry z augusta 2006 na sumu 300000,- + DPH a tvrdí mi že daňový poradca mu povedal že to mám teraz zaúčtovať do DPH 6/2007. Ja osobne si myslím
že je to nemožné. Poraďte prosím rýchlo.
Tweety
25.07.07,11:35
Možné to je §51 odst.2. Ak ste ju obdržali v júli, odpočet si vtedy aj uplatníte.
Vladimír Ozimý
25.07.07,11:36
ak máte potvrdené že ste faktúru obdržali ako firma až v júni tak dph ide až do júna 2007, ak si neuplatnite dph podľa dodania ale podľa doručenia dokladu dávate to do toho obdobia kedy doklad obdržíte náklady sú to roku 2006...podmienkou na uplatnenie dph je že musíte mať doklad...inak si dph nemáte ako uplatniť ak ju doniesol s tým že ju mal zabudnutú v kufríku tak sa to nedá...
Johanka
25.07.07,11:38
§51 Zákona o DPH
(2) Platiteľ vykoná odpočítanie dane podľa § 49 ods. 2 písm. a), c) alebo d) v zdaňovacom období, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, alebo v prvom zdaňovacom období nasledujúcom po zdaňovacom období, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, ak do uplynutia lehoty na podanie daňového priznania za zdaňovacie obdobie, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, má doklad podľa odseku 1 písm. a), c) alebo d); ak platiteľ do uplynutia lehoty na podanie daňového priznania nemá doklad podľa odseku 1 písm. a), c) alebo d), vykoná odpočítanie dane v tom zdaňovacom období, v ktorom dostane doklad podľa odseku 1 písm. a), c) alebo d). Platiteľ vykoná odpočítanie dane podľa § 49 ods. 2 písm. b) v zdaňovacom období, v ktorom daň uviedol v záznamoch podľa § 70.
Vladimír Ozimý
25.07.07,11:42
§51 Zákona o DPH
(2) Platiteľ vykoná odpočítanie dane podľa § 49 ods. 2 písm. a), c) alebo d) v zdaňovacom období, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, alebo v prvom zdaňovacom období nasledujúcom po zdaňovacom období, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, ak do uplynutia lehoty na podanie daňového priznania za zdaňovacie obdobie, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, má doklad podľa odseku 1 písm. a), c) alebo d); ak platiteľ do uplynutia lehoty na podanie daňového priznania nemá doklad podľa odseku 1 písm. a), c) alebo d), vykoná odpočítanie dane v tom zdaňovacom období, v ktorom dostane doklad podľa odseku 1 písm. a), c) alebo d). Platiteľ vykoná odpočítanie dane podľa § 49 ods. 2 písm. b) v zdaňovacom období, v ktorom daň uviedol v záznamoch podľa § 70.



teraz už len zadefinovať či nemal doklad z dôvodu že im to zabudli dať ako firma alebo z dôvodu že to niekto vo firme nosil v kufríku :)
Johanka
25.07.07,11:43
Možné to je §51 odst.2. Ak ste ju obdržali v júli, odpočet si vtedy aj uplatníte.
... uplatní si nárok na odpočet, v ktorom dostane doklad- platiteľ DPH, , nie účtovník ;) . Ak ju obdržal v 6/2007, tak odpočíta v 6/2007.
sab
25.07.07,11:43
Faktúra bola riadne vystavená v auguste /2006 a nebola zaplatená a teraz
pri platbe sa zistilo, že ju nemá a vypýtal si opis. Prosím čo ďalej, čas ma tlačí.Ďakujem
Tweety
25.07.07,11:45
... uplatní si nárok na odpočet, v ktorom dostane doklad- platiteľ DPH, , nie účtovník ;) . Ak ju obdržal v 6/2007, tak odpočíta v 6/2007.
Hej, ale terazky je už júl.
Johanka
25.07.07,11:45
teraz už len zadefinovať či nemal doklad z dôvodu že im to zabudli dať ako firma alebo z dôvodu že to niekto vo firme nosil v kufríku :)
Len ako to v tom bordeli zistiť .... ak niekomu nechýba v účte fa za 300 tis. bez dane ....:rolleyes: . Ktovie za čo to je, nakúpili tovar alebo službu a možno ani nepoďakovali, ani fa im nechýbala ...:--- tovar možno dávno predali ...
Johanka
25.07.07,11:47
Hej, ale terazky je už 7. mesiac.
Ale ešte dnes sa robí DP za 6/2007, ak platiteľ povie, že dostal doklad v 6/2007 ....
Tweety
25.07.07,11:47
Myslíš bordel v kufríku?
Tweety
25.07.07,11:48
Ale ešte dnes sa robí DP za 6/2007, ak platiteľ povie, že dostal doklad v 6/2007 ....
Súhlasím, vtedy sa dá šupom do 6. mesiaca, ale už je najvyšší čas.:cool:
Vladimír Ozimý
25.07.07,11:48
Len ako to v tom bordeli zistiť .... ak niekomu nechýba v účte fa za 300 tis. bez dane ....:rolleyes: . Ktovie za čo to je, nakúpili tovar alebo službu a možno ani nepoďakovali, ani fa im nechýbala ...:--- tovar možno dávno predali ...

no nebudeme brať morálnu a inú stránku veci :) ide o to či doklad obdržali alebo nie ak ho obdržali a niekto ho zabudol len predložiť na zúčtovanie tak sa to nedá ale ak doklad nemali z dôvodu straty na pošte alebo tak a prišli na to až teraz zázrakom hehe tak potom si môžu uplatniť dph až teraz
Johanka
25.07.07,11:49
Nie , v celej firme :) . Aj v tej dodávateľskej....koruny im nechýbali ??? Možno dlhá lehota splatnosti ...:) .
Johanka
25.07.07,11:50
... a sme mimotemy .
sab
25.07.07,11:54
No je to bordelár a ja neviem nemám slov Ďakujem Vám všetkým za rady a neviem čo urobím kedď príde. Mám toho plné zuby už nech je zajtra. Prajem Vám pekný deň.