mviskupova
11.02.05,18:29
Kto mi poradí?Som živnostník,dostal som príspevok z Úradu práce na začiatok podnikania.Chcem sa spýtať či je tento príspevok zdaniteľný príjem a keď si zakúpim zaň materiál či si ho môžem dať do nákladov, alebo ako sa toto účtuje.Ďakujem vopred za radu.
sway
11.02.05,18:53
Kto mi poradí?Som živnostník,dostal som príspevok z Úradu práce na začiatok podnikania.Chcem sa spýtať či je tento príspevok zdaniteľný príjem a keď si zakúpim zaň materiál či si ho môžem dať do nákladov, alebo ako sa toto účtuje.Ďakujem vopred za radu.
príspevok JE PRÍJEM ZDANITEĽNÝ !!! a potom aj všetky výdavky , čo si zaň kupoval do nákladov a nad 30 000 odpisom, takže budeš z tohoto tit. na nule, čo sa týka ZD. Len ti to bude figurovať v príjmoch.:o
paul
11.02.05,19:23
Kto mi poradí?Som živnostník,dostal som príspevok z Úradu práce na začiatok podnikania.Chcem sa spýtať či je tento príspevok zdaniteľný príjem a keď si zakúpim zaň materiál či si ho môžem dať do nákladov, alebo ako sa toto účtuje.Ďakujem vopred za radu.
Pre upresnenie, materiál ako taký OUP neuzná ako nevyhnutné náklady na zač... Nevyhnutné náklady su napr. náradie a ak nepresiahne 30 000,-Sk účtuje sa ako výdavok za nákup materiálu odpočítateľný náklad v plnej výške.
Ak to viete tak nič. (zahviezdim inokedy)
sway
11.02.05,19:26
Pre upresnenie, materiál ako taký OUP neuzná ako nevyhnutné náklady na zač... Nevyhnutné náklady su napr. náradie a ak nepresiahne 30 000,-Sk účtuje sa ako výdavok za nákup materiálu odpočítateľný náklad v plnej výške.
Ak to viete tak nič. (zahviezdim inokedy)
áno súhlas! - to je pravda - príspevok musíš použiť presne na to, na čo si ho žiadal!!!!!!!!!a tam určite materiál nebol
mviskupova
11.02.05,21:36
Ďakujem za pomoc.Ste všetci perfektní
mviskupova
11.02.05,21:44
A keď ste takí perfektní, mám na Vás ešte jednu otázočku!!!!!Keď mám výdavky pred začatím podnikania a môžem si ich uznať ako výdavok , kedy sa tieto výdavky účtujú do peňažného denníka?/Podnikať som začal 15.1.2005,môžem si tieto výdavky uznať k tomuto dátumu, alebo až po ukončení r.2005, zahrnúť ich až vtedy do výdavkov?Som z toho už na nervy.Ďakujem za skorú odpoveď, dúfam že som sa z toho dobre vykoktal a rozumiete mojej otázočke.
paul
11.02.05,21:51
Neviem o aké výdavky ide ale ja konkrétne som si zaúčtoval do výdavkov kolky na živnostenský list, poplatok za overenie podpisu ktoré som mal skôr ako živnosť a malo by to byť v poriadku.
lenkak
12.02.05,10:08
Neviem o aké výdavky ide ale ja konkrétne som si zaúčtoval do výdavkov kolky na živnostenský list, poplatok za overenie podpisu ktoré som mal skôr ako živnosť a malo by to byť v poriadku.
Tieto výdavky sú určite v poriadku.
mviskupova
12.02.05,14:38
Aj ja myslím kolky,atď...Nič iné som tým nemyslel, len mi prosím
Vám ešte poraďte k akému dátumu to mám dať do peňažného denníka.
Podnikať som začal 15.1.2005.Tento dátum alebo si to uplatním až na konci roka,
čítal som totiž, že takéto výdavky sa zapíšu do denníka až na konci roka.Je to
blbosť alebo je to tak!Dík za odpoveď
lenkak
12.02.05,15:29
Keď podnikať si začal 15.01.2005, tak všetky tieto výdavky by sa mali účtovať k tomuto dátumu.
mviskupova
12.02.05,17:10
Chcem poprosiť viacerých účastníkov, aby mi to odsúhlasili alebo máte iný názor?
Účtujú sa výdavky pred začatím podnikania na začiatku otvorenia živnosti,alebo až
k 31.12.2005? Už mi z toho šibe!
Beata
12.02.05,17:28
Neviem kde si sa dočítala, že výdavky spojené so založením živnosti sa účtujú na záver roka, ale je to capina. Ja účtujem takéto výdavky k dátumu založenia, tak ako aj lenka.
mviskupova
12.02.05,18:58
Tak už to tak zaúčtujem aj ja.Presvedčili ste ma.Ešte Vás budem veľa krát
potrebovať,dúfam že mi poradíte,ahojte.Ste fajn!
barbara6
24.02.05,16:43
to fakt???a ako sa ti to podarilo???ja by som tiež chcela dostať peňiažky...:)))
anna.b
27.02.05,05:56
Kto mi poradí?Som živnostník,dostal som príspevok z Úradu práce na začiatok podnikania.Chcem sa spýtať či je tento príspevok zdaniteľný príjem a keď si zakúpim zaň materiál či si ho môžem dať do nákladov, alebo ako sa toto účtuje.Ďakujem vopred za radu.
Mňa by zaujímalo ako je to s takým príspevkom, keď si živnostník uplatňuje výdavky paušálne ako 60% príjmov z remeselnej živnosti. Ako príspevok ovplyvní základ dane?
juko
27.02.05,12:30
No malo by to byť tak, že príspevok zahrnieš medzi ostatný príjem a takto z celkového dosiahnutého príjmu si vypočítaš 60% ako výdavok.
Máš ale povinnosť evidovať , ako si príspevok utratila t.j. v knihách DHM (dlhodobý hmotný majetok) alebo MKS (materiál krátkodobej spotreby).
anna.b
27.02.05,14:37
Ďakujem ... :)
vero
25.03.05,07:30
Príspevok na začiatok podnikania
§9,ods.
2/Od dane sú oslobodené aj
d/ plnenia poskytované v rámci aktívnej politiky trhu práce, okrem platieb
prijatých v súvislosti s výkonom činností, z ktorých plznú príjmy podľa §6
takže je to príjem podliehajúci dani z príjmu

iba ak...
§9 odss. 2/
t/ išlo o : finančné prostriedky plynúce z grantov poskytovaných na základe
medzinárodných zmlúv, ktorými je Slovenská republika viazaná.

pozn. plnenia poskytované v rámci aktívnej politiky trhu práce sú z prostriedkov
EÚ - Úrady práce tvrdia, že to nie je zdaniteľný príjem,
Daňové úrady, že je
Ministerstvo financií SR - nevie presne.....
tak si to preberte....
mám ten istý problém, tak som sa tým dôkladne zaoberala Vero