sasha2
25.07.07,15:00
Dobry den potrebavala by som surne zistit co vsetko budem potrebovat na zivnostenskom urade na danovom na otvorenie respektive prihlasenie prevadzky, ake tlaciva tiez bude treba

dakujem
mysimis
25.07.07,13:13
Na základe spoločenskej zmluvy si vybavíš na živnostenskom úrade živnostenský list pre s.r.o. K tomu potrebuješ vypísať žiadosť o vydanie ŽL a výpis z registra trestov konateľov. Podľa druhu živnosti potrebuješ príp. aj preukázať vzdelanie a prax. Po vystavení ŽL musíš požiadať o zaregistrovanie do obchodného registra. Keď dostaneš výpis z OR zaregistruješ s.r.o. na DÚ /do 30 dní od vydania výpisu z OR/.
sasha2
26.07.07,10:24
ano ale ono uz Zivnost mam vsetko S. r. o. je otvorena ale ideme otvarat prevadzku a ktormu potrebujem zistit co vsetko budem potrebovat na prihlasenie
mysimis
26.07.07,10:33
K otvoreniu prevádzky potrebuješ ísť prevádzku nahlásiť naˇživnostenský úrad, dať si schváliť na prevádzku inšpekčnú knihu - k tomu je potrebné kolok za 50,- Sk. Ďalej si musíš dať schváliť prevádzku po hygienickej stránke. Tam si dáš prevádzkový poriadok, žiadosť a kolok za 700,- Sk. Popisujem Ti to všeobecne, lebo neviem presne čoho sa bude týkať prevádzka - či to bude predajňa, kancelária, príp. výrobňa. Ak skonkretizuješ poradím viac.
Veronika Gabrielova
26.07.07,10:57
Ahojte, zasielam taký stručný pokec ohľadom založenie s. r. o čky.
Údaje týkajúcich sa úradov sa týkajú BRATISLAVY.
Postup je však rovnaký.



Zakladateľská listina sa vyhotovuje v 4 (príp. 5) kusoch:

2 kópie sú určené pre obchodný register
1 kópia sa prikladá k žiadosti o vydanie živnostenského oprávnenia
1 kópia zostáva zakladateľovi
1 kópia môže zostať v archíve spoločnosti
spoločnosť s ručením obmedzeným (zakladateľská listina musí byť podpísaná a pravosť podpisu osvedčená);Sídlo spoločnosti

sídlo spoločnosti vo vlastnej nehnuteľnosti, musíš ako majiteľ nehnuteľnosti podpísať prehlásenie, že súhlasíš, aby spoločnosťmala v danej nehnuteľnosti sídlo.

3 Register trestov

Na registri trestov (http://www.obcan.sk/Default.aspx?catId=13&eventID=487) je potrebné požiadať o 1 výpis z registra trestov konateľa. Výpis sa priloží k žiadosti o vydanie živnostenského oprávnenia.. K žiadosti o výpis z registra trestov sa prikladá 100,- Sk kolok.
Predajňa kolkov sa nachádza priamo v sídle registra trestov.

podateľňa Registra trestov Generálnej prokuratúry SR


adresa


úradné hodiny





pondelok



8.00 - 12.00


13.00 - 17.00

Kvetná 13
utorok
7.30 - 12.00
13.00 - 15.00
814 23 Bratislava
streda
7.30 - 12.00
13.00 - 15.00
02/554 25 649
štvrtok
7.30 - 12.00
13.00 - 15.00









piatok


7.30 - 12.00

13.00 - 15.00




















Odbor živnostenského podnikania

Na odbore živnostenského podnikania je potrebné podať žiadosť o vydanie živnostenského oprávnenia na založenú spoločnosť (v prípade, že spoločnosť bude vykonávať činnosti, ktoré spadajú do pôsobnosti Živnostenského zákona). Tlačivo ti zasielam v prílohe.K žiadosti sa prikladajú nasledujúce materiály:

1x zakladateľská listina
1x výpis z registra trestov konateľa
1x nájomná zmluva (alebo zmluva o výpožičke alebo prehlásenie o sídle spoločnosti)
1 000,- Sk kolok K prehláseniu o sídle spoločnosti je potrebné priložiť neoverenú kópu listu vlastníctva + originál k nahliadnutiu. Predajňa kolkov by sa mala nachádzať v sídle krajského úradu, pod ktorý spadá odbor živnostenského podnikania.



Odbor živnostenského podnikania Krajského úradu v Bratislave





Adresa:


Staromestská 6, 814 71 Bratislava

Telefón:

02/59 312 180
Fax:
02/54 433 373
E-mail:
ozpo@bak.vs.sk (ozpo@bak.vs.sk)








5 Návrh na zápis do OR

Po vydaní živnostenského oprávnenia podpíšeš návrh na zápis spoločnosti do obchodného registra na predpísanom Zasielam ti v prílohe. V prípade, že počet predmetov podnikania je vyšší ako poskytnutý priestor na tlačive (priestor je pre 11 predmetov), je potrebné stranu, na ktorej sa špecifikujú predmety podnikania (str. 2, resp. P7/2), vytlačiť 2x a na druhý list dopísať zvyšné predmety. Počet listov, ktorý sa zadáva na strane 11, resp. P7/11, sa zvýši z 13 na 14.
Nejasnosti sa dajú konzultovať buď s administratívnou pracovníčkou obchodného registra (jednoduchšie veci) alebo priamo s niektorým z vyšších súdnych úradníkov obchodného registra (zložitejšie veci).
Návrh na zápis do OR je potrebné podať do 90 dní od získania živnostenského oprávnenia. Návrh sa podáva v podateľni; nie je potrebné čakať na obchodnom registri. K návrhu sa prikladajú nasledujúce prílohy:

2x zakladateľská listina (1x do zbierky listín)
2x úradne overená kópia živnostenského listu (1x do zbierky listín)
2x vyhlásenie správcu vkladu o splatení základného imania (1x do zbierky listín)
1x vyhlásenie podľa § 112 , že nie si konateľom v iných spoločnostiach
1x vyhlásenie podľa § 136 Všetky podpisy na návrhu a všetkých prílohách musia byť úradne overené. K návrhu sa prikladá kolok v hodnote 10 000,- Sk. Po podaní návrhu by mal súd do 5 pracovných dní vydať rozhodnutie (v lepšom prípade, priamo zapísať spoločnosť do OR). Súd po zápise vydá bezplatne 1x výpis z obchodného registra, na ktorom je pridelené IČO, a vystaví potvrdenie o vykonaní zápisu (toto potvrdenie vyžadujú na niektorých úradoch pri registrácii).
Johanka
26.07.07,11:20
sasha2
29.07.07,19:31
no presnejsie to bude obchod s textilom aj tam treba hygienu? a nejaku poziarnu bezpecnost alebo nieco takeee?
helas
08.08.07,15:00
Dobrý deň, môže mať slovenská s.r.o. účet v Rakúsku ?
Už so si to našla, ďakujem.
okikoo
10.08.07,06:08
Dobrý deň, môže mať slovenská s.r.o. účet v Rakúsku ?
Už so si to našla, ďakujem.


A čo môže??? Povedz aj nám!
simonka
12.08.07,10:56
Dobrý deň.

založili sme sro máme spísanú aj spoločenskú zmluvu, ktorá je už na živnostenskom. V pondelok mám ísť po ŽL. Ale má to hčik - dnes so si pozerala obchodný register a našla som firmu s takým istým názvom ale rozdiel je vo veľkosti písma. mz máme názov s veĺkými a oni s malými písmenami. môže mi OR zamietnuť zápis. Ak áno čo potom?
m.hladka
12.08.07,11:26
Ak to OR zamietne, čo asi aj urobi, tak sa podáva nové tlačivo na zápis (už sa neplatí poplatok), a vpíšu sa len opravené chybné údaje. Napr. názov firmy, sa môže zmeniť na pridaním znamienka +, alebo slovom plus a pod., alebo sa vymyslí úplne nový názov.
simonka
12.08.07,15:26
K tomu novému tlačivu na zápis bude potrebné urobiť aj dodatok spoločenskej zmluvy?
lastovicka
19.08.07,17:08
ahojte,chcela by som vas velmi pekne poprosit o radu.jedna sa o zalozenie s.r.o.jednoosobova...vsetko je to tu super napisane velka vdaka.ale ja by som sa chcela uistit v datumoch.Novovzniknuta firma by chcela zacat fungovat uz od zaciatku septembra.
Priklad:
zaklad.listina je s datumom 21.8.07 cize dnom jej podpisania(hned v ten den,alebo ten nasledujuci idem k notarovi alebo na matriku to overit?)Spolu s tlacivom Ohlasenie zivnosti (s datumom 22.08/23.08.07) a tlacivom Vyhlasenie jediného spoločnika(tiez overene notarom s datumom 21./22.08.07)idem na zivnostenský urad zahlasit s.r.o.
Vdaka vopred.mam nejaky chaos v tych datumoch tak som si to chcela len overit.dakujem za kazdu odpoved a za vasu trpezlivost.
pjekny vecer.
Danila
19.08.07,17:13
ahojte,chcela by som vas velmi pekne poprosit o radu.jedna sa o zalozenie s.r.o.jednoosobova...vsetko je to tu super napisane velka vdaka.ale ja by som sa chcela uistit v datumoch.Novovzniknuta firma by chcela zacat fungovat uz od zaciatku septembra.
Priklad:
zaklad.listina je s datumom 21.8.07 cize dnom jej podpisania(hned v ten den,alebo ten nasledujuci idem k notarovi alebo na matriku to overit?)Spolu s tlacivom Ohlasenie zivnosti (s datumom 22.08/23.08.07) a tlacivom Vyhlasenie jediného spoločnika(tiez overene notarom s datumom 21./22.08.07)idem na zivnostenský urad zahlasit s.r.o.
Vdaka vopred.mam nejaky chaos v tych datumoch tak som si to chcela len overit.dakujem za kazdu odpoved a za vasu trpezlivost.
pjekny vecer.Tvoja s.r.o. vznikne až zápisom do OR.
lastovicka
19.08.07,17:22
ahoj danila, tie datumy tam sedia?alebo mam dat na zaklad.listinu a tie ostatne tlaciva co potrebujem pre vydanie zivnost.listu maju byt rovnake?vdaka...
lastovicka
19.08.07,17:55
dakujem. :-)
simonka
21.08.07,10:44
Dobrý deň.

Nevie mi niekto poradiť ohľadom zamiestnutia zápisu sro.
Je potrebné vypisovať opäť formulár na zápis sro pri odstránení nedostatkov? Čo sa rozumie pod pojmom úplne znenie spločenskej zmluvy (nie novú spoločenskú zmluvu).
nevie niekto presný postup?
ďakujem
lastovicka
08.10.07,07:34
Prosim vas,ake mate skusenosti.podali sme na oR v BB navrh na zapis 1osobovej sro 26.09.2007 s navrhom na zapis 1.10.07,zaskrtla som abz nam to bola ziadost o doruceni zaslana postou...no dnes je uz 8.10.07 a este nam neprisla zaidna odpoved..Prosim vas co treba robit..na koho sa treba obratit? dakujem za kazdu vasu radu
hanelie
08.10.07,08:12
Prosim vas co treba robit..na koho sa treba obratit?
telefonovať na or bb a kontaktovať kanceláriu, ktorá to má na starosti, tam vyhľadajú spis a povedia čo a ako,
lastovicka
09.10.07,16:10
Ahojte,prosim vas o radu,ja som ani volat uz nemusela lebo dnes prislo odmietnutie vykonat zapis.Nesplanme ze vraj tieto podmienky: "Navrh nesplna podmienky podla par.6ods.1 pism.c)zakona c.530/2003 Z.z. o obchodnom registri a o zmene a doplnení niektorych zakonov v zneni neskorsich predpisov:
-spolu s navrhom na zapis nebola predlozena listina,ktorou sa preukazuje vlastnicke pravo alebo uzivacie pravo k nehnutelnosti,alebo jej casti,ktore uzivanie nehnutelnosti alebo jej casti ako sidla alebo miesta podnikania nevylucuje,alebo suhlas vlastnika nehnutelnosti alebo jej casti so zapisom nehnutelnosti alebo jej casti ako sidla alebo miesta podnikania do obchodneho registra podla osobitneho predpisu(par.4 ods.2 vyhlasky č.25/2004 Z.z. ktorou sa ustanovuju vzory tlaciv na podavanie navrhov na zapis do obchodneho registra a zoznam listin,ktore je potrebne k navrhu na zapis prilozit v zneni neskorsich predpisov) "

Prosim vas co treba ?jedna sa o jednoosovu sro...a sidlo firmy je jeho trvalzm pobytom.Jeho matka je vlastnikom bytu.Ma s nou podpisanu najomnu zmluvu,ktora ale nie je ovoerena...a tu sme udavali na zivnostenskom...treba tu zmluvu poslat aj na obch.register?dakujem za kazdu vasu radu....Lehotu na podanie namietok mame 5 dni.Prosim vas mozete mi poradit ako to ma vyzerat a co vsetko tam mame teda prilozit????? DAKUJEM vopred za kazdu vasu radu.


P.S.ked sme sa boli pytat na katastri na list vlastnictva,tak nam odporucili pouzit net.Jedna sa o to,ze matka konatela ktora nehnutelnost prenajima nema list vlastnictva...a ked bola ziadat o vydanie noveho tak jej odporucili ich stranku na internete
KEJKA
09.10.07,16:28
treba splniť podmienky. Teda vyžiadať list vlastníctva - nie cez internet
a s vlastníkom tam uvedeným treba mať spísanú nájomnú zmluvu, príp. stačí aj podpísaný súhlas vlastníka s umiestnením sídla sro.
Overený musí byť iba podpis konateľa na Návrhu na zápis.
lastovicka
09.10.07,17:02
cize len ist na kataster...tak si vypytat list vlastnictva...a ked uy mame najomnu zmluvu tak prilozim to k tomu.....treba opat zasielat navrh na zapis?alebo treba podat odvolanie na odmietnutie zapisu....a prilohami budu chybajuce doklady?dakuejm....