bui
16.07.07,22:31
Ak ideme zamestnat na dohodu o vykonani prace cloveka, ktory urobi jeden prjekt v Cine, tak mam na dohode uviest ake miesto vykonu prace? Ak dam Bratislavu, nie je to pravda, lebo ho ideme zamestnat vyslovene na pracu..cca 3 tyzdne v Cine. No ak mu dam miesto vykonu prace Cinu, tak potom nebude mat narok na cestovne nahrady...lebo podla zakona o cestovnych nahradach.....plati
Pracovná cesta podľa tohto zákona je čas od nástupu zamestnanca na cestu na výkon práce do iného miesta, ako je jeho pravidelné pracovisko
Pravidelné pracovisko podľa tohto zákona je miesto písomne dohodnuté so zamestnancom. Ak také miesto nie je dohodnuté, je pravidelným pracoviskom miesto výkonu práce dohodnuté v pracovnej zmluve alebo v dohodách o prácach vykonávaných mimo pracovného pomeru.

:rolleyes:
Jozef Mihál
16.07.07,20:36
Ak mu chcete vyplácať cestovné, miesto výkonu práce = Bratislava.

Ak nechcete, miesto výkonu práce = Ćína.
007gituska
17.07.07,04:40
cestovné náhrady a dohoda o vykonaní práce.
upozorňujem na skutočnosť, že vyplácanie cestovných náhrad musíte mať dohodnuté v osobitných ujednaniach dohody. keď tam budete mať napr. text:
"zamestnávateľ uhradí všetky cestovné náhrady spojené s vykonaním dohodnutej práce" máte po probléme. prajem všetko dobré.
bui
19.07.07,13:17
A nie je to zle, ked napisem miesto vykonu prace Bratislava, ak teda chcem vyplacat nahrady za Cinu,... a viem ze dohodara prijmam len na urobenie tohto projektu v Cine....????
irma1
25.07.07,11:43
Skús pozrieť Zákon o dani z príjmov § 19 písmeno d), na ktorý nadväzuje Zákon o cestovných náhradách, kde je v § 1 ods. 2 písmeno b) riešený Tvoj problém. Stručne: konateľ nemusí mať ani pracovnú zmluvu, ani dohodu o vykonaní práce. A nárok na cestovné náhrady má.
bui
25.07.07,13:03
Ocitol sa predomnou problem a neviem ako ho co nejspravnejsie vyriesit.

Nas konatel, ktory nema u nas prac. zmluvu len zmluvu o vykone funkcie konatela bez naroku na odmenu *(ide o spolocnika), sa rozhodol, ze pojde urobit jeden projekt, ktory si u nas objednala ceska firma, do Ciny.
Chcem mu vyplatit cestovne nahrady.

Konatelom podla zakona o cestovnych nahradach patria cestovne nahrady pri sluzobnej ceste, no nie som si ista ci aj v pripade ze ide pracovat..teda programovat a realizovat projekt priamo vo fabrike. Nejde dojednavat obchody ani rokovat.

Konatel ma uzatvorenu prac. zmluvu na vysokej skole ako ucitel, na 8 hod. denne.

Rozmyslam ci je potrebne urobit s nim dohodu o vykonani prace...aj ked mi tu nastava jeden problem...lebo tento rok uz v nasej firme jednu dohodu mal..na 200 hodin....a teda mu mozem urobit dohodu uz len na 100 hodin, kedze za rok u jedneho zamestnavatela to moze byt len 300 ..
Lenze do Ciny ide na 1 mesiac..a to by asi tych 100 hodin co mu zostava nepokrylo..
Dalej ak mu chcem vyplatit cestovne nahrady, tak by som mu mala dat miesto vykonu prace Bratislavu...nie Cinu...a tu tiez neviem ci je to spravne..napisem mu Bratislava a hned ho poslem do Ciny...

Viem ze zamestnanec moze mat aj 2 prac. zmluvy u roznych zamestnavatelov. len neviem ako je to s prac. uvazkom....ci mozu byt 2 prac. zmluvy, kazda na 8 hodin a pritom v jeden den....A ak mu dam napr. 4 hod. prac.uvazok, tak by asi nebolo spravne, ze by isiel na sluz. cestu a podla prac. vykazu..ktory bude prilohou k fakturacii, by tam robil 8 a mozno aj viac hodin...
A tiez neviem ako je to v pripade dvoch prac. zmluv...pri dvoch roznych zamestnavatelov...s dovolenkou..s narokom na nu..

Viete mi niekto poradit co robit? Ktora je ta spravna cesta?

Konatel si v case cesty do Ciny berie ako ucitel dovolenku...
bui
25.07.07,14:00
no teda..ja som si myslela ze ten moj prispevok..mzdari poradte som zadala nejakym nespravnym sposobom..lebo ked som si chcela pozriet odpoved, tak tam nebol...tak som ho nahodila opat..nastastie som ho mala skopirovany v ctrlc....:o)...a opat zmizol....potom sa mi vybil pocitac...a teda aj kopia ulozenav ctrlc ... prispevok som teda napisala..zosmolila opat..este ze bol taky dlhy:D ....a konecne sa ulozil....a bol v dnesnych temach...

A az teaz som pochopila, ze tie prispevky predtym nezmizli, len ste ich presmerovali....a teraz vyzeram ako hlupana....mam v jenej teme dve uplne rovnake otazky a na koniec este jednu trosku pozmenenu ale s uplne rovnakym obsahom....
aj ked teraz mi islo nie tak o miesto vykonu prace ako o to ci urobit dohodu, ci prac. zmluvu..a ak prac. zmluvu tak co to obnasa, kedze uz jednu prac. zmluvu..inde....nas konatel ma...
bui
25.07.07,14:40
mimotemy ale ano..tlacidielko uprav....poznam..aj vymaz...aj to chcem vymazat...aj ked pravdupovediac to tlacidielko sa mi tam neobjavi vzdy....;)

ale nechcela som to vymazat skor ako mi niekto odpovedal na moj posledny pripsevok..pretoze potom by nebolo vidno o com pisem....

takze..idem vymazat opakovane prispevky a necham len ten posledny;) ..na ktory mi mozno niekto este nejaky nazor napise....

Pravdupovediac fungovanie porady som namala moc cas studovat...stacilo mi, ked som sa nejako naucila zadat temu, odpovedat na prispevvok a vyhladat moje temy a prispevky....ale slubujem ze raz si to nastudujem...:o

velakrat mam napr. problem zadat temu....robim to sposobom, ze si otvorim nejaku temu, potom dole zmenim oblast do ktorej chcem temu nahodit a az potom sa mi hore objavi pridaj temu....no nie vzdy mi to tak funguje...
Mozno existuje iny lepsi sposob
bui
25.07.07,14:52
Aj my mame MS IE, a aj Windows XP profesional....tak neviem...
a moj manzel sa nam stara o pocitac...a je to macher nad machrov:D
...ale aj machri mozu nieco zle nainstalovat...asi
bui
25.07.07,14:59
a teraz k teme..takze nikde nie ja napisane, ze konatel ma narok na cestovne nahrady len v pripade ze ide vykonavat konatelsku cinnost...


len zase ked ide konatel pre firmu pracovat...programovat, projektovat...bez naroku na odmenu....nie je to cierna praca?

Konatel odmenu nepozaduje, lebo je zaroven spolocnikom..a teda robi na svoju firmu..na svojom podiele na zisku...
liba2
25.07.07,15:07
Konateľ môže pre spoločnosť pracovať bez nároku na odmenu. Nemôže ísť o čiernu prácu; to že je konateľ je zapísané aj v obch. registri. Ak je súčasne aj spoločníkom - teda majiteľom spoločnosti, potom je v jeho prvoradom záujme konať za cieľom dosiahnutia zisku pre spoločnosť - teda môže sa mu táto jeho činnosť zohľadniť napr. pri rozdeľovaní dosiahnutého zisku.
liba2
25.07.07,15:37
a teraz k teme..takze nikde nie ja napisane, ze konatel ma narok na cestovne nahrady len v pripade ze ide vykonavat konatelsku cinnost...
len zase ked ide konatel pre firmu pracovat...programovat, projektovat...bez naroku na odmenu....nie je to cierna praca?

Konatel odmenu nepozaduje, lebo je zaroven spolocnikom..a teda robi na svoju firmu..na svojom podiele na zisku...
... tak potom nechápem, prečo tu venujeme toľkúúúúú pozornosť tejto otázke.
bui
25.07.07,19:16
ja som si len nebola ista ci moze konatel pracovat...teda nie "konatelovat"...bez prac. zmluvy resp. dohody o vykonani prace...a teda bez odmeny za pracu....
V zmluve o vykone funkcie konatela su klasicke konatelske povinnosti...(zastupovat firmu..atd....)..nie konkretna praca ktora je predmetom cinnosti firmy...

a este by som sa rad vratila k tomu, ak ma zamestnanec dve prac. zmluvy u dvoch roznych zamestnavatelov, ako je to s narokom na dovolenku?

Ospravedlnujem sa vsetkym mudrym poradakom ze ich oberam o drahocenny cas :( ....som len zaciatocnicka a straaaasne sa bojim kontrol...:o
liba2
25.07.07,20:16
ja som si len nebola ista ci moze konatel pracovat...teda nie "konatelovat"...bez prac. zmluvy resp. dohody o vykonani prace...a teda bez odmeny za pracu....
V zmluve o vykone funkcie konatela su klasicke konatelske povinnosti...(zastupovat firmu..atd....)..nie konkretna praca ktora je predmetom cinnosti firmy...

a este by som sa rad vratila k tomu, ak ma zamestnanec dve prac. zmluvy u dvoch roznych zamestnavatelov, ako je to s narokom na dovolenku?

Ospravedlnujem sa vsetkym mudrym poradakom ze ich oberam o drahocenny cas :( ....som len zaciatocnicka a straaaasne sa bojim kontrol...:o
V každom pracovnom pomere má nárok na dovolenku - ak splnil podmienky podľa zákonníka práce. Ale téma dovoleniek je tu už mimotemy , tu nehovoríme ani o zamestnancoch ani o dovolenke. Na porade je veľké množstvo tém ktoré dopodrobna rozoberajú túto problematiku.