barana
25.07.07,22:31
Dobry den,
sme občianskym združením, ktoré je zaregistrované na Ministerstve vnútra. Zamestnávame ľudí na dohodu. Doteraz sme odvádzali iba úrazové poistenie do sociálnej poisťovne. Prišlo mi však zo sociálnej poisťovne, že je potrebné urobiť opravné výkazy a odvádzať aj garančný fond 0,25%.
Myslela som,že keď je našim zriadovateľom Ministerstvo vnútra, tak ich netreba.
V sociálnej poisťovni to neviedia. Povedali mi,že platit garančný fond máme podľa toho ako účtujeme :confused: (Účtujeme v JÚ).
Poradte mi prosím, či je potrebné aby sme odvádzali aj garančný fond...
pivet
25.07.07,20:53
Odvody do garancneho fondu sa platia asi od augusta 2006 povinne pre vsetkych dohodarov. Ja pracujem v dvoch takychto obcianskych zdruzeniach a neviem o ziadnej takejto vynimke. Z pohladu socialnej poistovne je aj obcianske zdruzenie zamestnavatel a zamestnanec musi mat rovnake podmienky pri vsetkych druhoch zamestnavatelov, takze podla mna je aj nelogicke, keby OZ ako zamestnavatel mal platit ine ovody.
Zita4
26.07.07,03:56
Dobry den,
sme občianskym združením, ktoré je zaregistrované na Ministerstve vnútra. Zamestnávame ľudí na dohodu. Doteraz sme odvádzali iba úrazové poistenie do sociálnej poisťovne. Prišlo mi však zo sociálnej poisťovne, že je potrebné urobiť opravné výkazy a odvádzať aj garančný fond 0,25%.
Myslela som,že keď je našim zriadovateľom Ministerstvo vnútra, tak ich netreba.
V sociálnej poisťovni to neviedia. Povedali mi,že platit garančný fond máme podľa toho ako účtujeme :confused: (Účtujeme v JÚ).
Poradte mi prosím, či je potrebné aby sme odvádzali aj garančný fond...
Osobný rozsah garančného poistenia § 18 Zákona o sociálnom (http://www.porada.sk/autolink.php?id=9&script=showthread&forumid=10) poistení v ods. 2 vylučuje zamestnávateľov, na ktorých nemôže byť vyhlásený konkurz podľa osobitného predpisu: § 2 zákona č. 7/2005. Pozri si tento zákon.:)
Jozef Mihál
26.07.07,07:54