kanska1
26.07.07,07:02
dobry den.
neviete mi poradit, ci by som mala podla noveho zakona uvadzat v nasom cenniku tovarom a sluzieb tovar s DPH alebo este moze ostat bez DPH s formulkou "ceny su bez dph" ?
Anja111
26.07.07,05:07
dobry den.
neviete mi poradit, ci by som mala podla noveho zakona uvadzat v nasom cenniku tovarom a sluzieb tovar s DPH alebo este moze ostat bez DPH s formulkou "ceny su bez dph" ?
Uvádzaj ceny vrátane DPH.
Orsz
26.07.07,05:07
dobry den.
neviete mi poradit, ci by som mala podla noveho zakona uvadzat v nasom cenniku tovarom a sluzieb tovar s DPH alebo este moze ostat bez DPH s formulkou "ceny su bez dph" ?

Pre firmy - aj ceny bez DPH, a pre konečných spotrebiteľov - občanov, zásadne s DPH.
suvaha
27.09.07,12:05
nemate nahodou niekto skusenost s pripadom ked mame cennik v ceskych korunach od svojich obchodnych partnerov z Ciech a chceme ceny preratat na slovenske koruny...aky kurz mame pouzit, nejaky celorocny priemer alebo mesacny?
TinkiDinki
01.10.07,08:35
Záleží na tom pre koho je cenník určený:
- ak pre obyčajného občana musí byť s DPH
- ak pre občana a pocenciálne aj pre firmu môže byť (napríklad v tvojom záujme) menším písmom uvedená cena bez DPH.
Ale tým výraznejším tam musí byť cena pre občana čiže s DPH
- ak je cenník výlučne určený iba pre firmu je dovolené uvádzať bez DPH väčším písmom.
Ale aj vo vlastnom záujme môžeš tam dať menším písmom s DPH
Potom musíš mať zabezpečené že bežný občan k tvojmu tovaru nemá prístup (METRO atď...)

- Nemôžeš mať cenník bez DPH a nemať tam spomenuté že je to cenník bez DPH
- Nemôžeš mať veľkoobchodný cenník a nemať to tam spomenuté že je to veľkoobchodný cenník.

- cenník kde nieje nič spomenuté sa automaticky považuje za cenník
s DPH a cenník maloobchodný.
- Nemôže sa stať že niekto prejde 100km k vám s vašim cenníkom a povie
"toto mi predajte za túto cenu"
a vy mu poviete
"no ale k tejto cene sa pripočítava DPH 19% a 30% rabat"
a urobíte z neho blbca
"toto ste nevedeli ?"
suvaha
01.10.07,12:42
ja viem ako to je s cenou s dph ale pytala som sa co s cenami ked su v ceskych korunach....

mam ich prepocitat kurzom kedy prisla faktura ?
mysimis
01.10.07,12:51
Pokiaľ sa jedná o cenník, prepočítala by som to priemernou ročnou cenou. V prípade zvýšenia ceny, by som to prepočítala potom aktuálnym kurzom, s tým že platnosť cien by som vyznačila na cenníku.
Ivánuška
29.11.07,06:44
a viete mi prosím poradiť v ktorom paragrafe zákona sa hovorí o tomto cenníku?
Ivánuška
29.11.07,09:11
ešte ja. nasla som v zakone o cenách 18/1996 že ceny maju byť uvedené s DPH , nie je tam rozlíšené či je to konečný spotrebitel alebo firma..