zienka
26.07.07,07:26
Dobre ranko Poraďáci,
chcem sa popýtať, zamestnávateľ sa dostal do chvílkovej platovej neschopnosti a tak ešte nezaplatil mzdy a odvody za 06/2007. No neviem teraz či mám poslať výkazy do SP a ZP i keď nie sú zaplatené odvody alebo mám počkať až keď ich zaplatí a potom odoslať. Môže mi z toho vyplynúť dáka pokuta?
Odoslala som štvrťročný prehľad na DÚ s nevyplnenými dátumami za 06, a napísala som, že ešte nebolo nič strhnuté ani zaplatené, myslíte, že im to bude stačiť?
Ďakujem za každý názor:).
ZuzanaP
26.07.07,05:31
Mzdy môžete mať spravené, druhá vec je, či sú aj odvedené. Ja by som výkazy do SP, ZP poslala - inak by ste nesplnili dve zo svojich povinností voči poisťovniam.

Povinnosti zamestnávateľa voči SP
e)predkladať pobočke výkaz poistného a príspevkov na starobné dôchodkové sporenie za príslušný kalendárny mesiac v lehote splatnosti ním odvádzaného poistného a príspevkov na starobné dôchodkové sporenie v členení na jednotlivých zamestnancov a na nemocenské poistenie, starobné poistenie a starobné dôchodkové sporenie, invalidné poistenie, úrazové poistenie, garančné poistenie, poistenie v nezamestnanosti a rezervný fond solidarity a predkladať na výzvu organizačnej zložky Sociálnej poisťovne podklady na zistenie správnej sumy poistného a príspevku na starobné dôchodkové sporenie

Odvod poistného, platenie poistného, splatnosť poistného
Zamestnávateľ, ktorý je povinný platiť poistné, je povinný poistné odvádzať. Za zamestnanca odvádza poistné na nemocenské poistenie, poistné na dôchodkové poistenie a poistné na poistenie v nezamestnanosti zamestnávateľ. Zamestnávateľ vykoná zrážku poistného, ktoré je povinný platiť zamestnanec. Poistné sa platí na účet Sociálnej poisťovne v Štátnej pokladnici za kalendárny mesiac pozadu. Ak zamestnancovi trvalo poistenie len časť kalendárneho mesiaca, poistné sa platí len za túto časť. Poistné sa platí bezhotovostným stykom, poštovou poukážkou alebo v hotovosti v Sociálnej poisťovni. Poistné, ktoré platí a odvádza zamestnávateľ, je splatné v deň určený na výplatu príjmov.
Anja111
26.07.07,05:34
Dobre ranko Poraďáci,
chcem sa popýtať, zamestnávateľ sa dostal do chvílkovej platovej neschopnosti a tak ešte nezaplatil mzdy a odvody za 06/2007. No neviem teraz či mám poslať výkazy do SP a ZP i keď nie sú zaplatené odvody alebo mám počkať až keď ich zaplatí a potom odoslať. Môže mi z toho vyplynúť dáka pokuta?
Odoslala som štvrťročný prehľad na DÚ s nevyplnenými dátumami za 06, a napísala som, že ešte nebolo nič strhnuté ani zaplatené, myslíte, že im to bude stačiť?
Ďakujem za každý názor:).
Všetky výkazy treba odoslať v riadnom termíne.
Pri štvrťročnom výkaze na DÚ si postupovala správne.
zienka
26.07.07,06:03
Ďakujem Vám veľmi pekne za odpovede. Výkazy hneď pošlem:).
Prajem krasny slniečkový deň.