macula
26.07.07,07:46
Ahojte poraďáci,
mám taký problém:chceme odobrať tovar z Bulharska / bulharská firma je platiteľom DPH a aj my/ ale oni nám chcú fakturovať ten tovar s DPH a my si máme túto DPH pýtať od ich daňového úradu. Je takýto postup správny?Ako sa mi to potom prejaví v daňovom priznaní DPH?
emgeton
26.07.07,05:49
Nie je to správne. Postup nie je v súlade so 6. smernicou EU.
Orsz
26.07.07,05:49
Ahojte poraďáci,
mám taký problém:chceme odobrať tovar z Bulharska / bulharská firma je platiteľom DPH a aj my/ ale oni nám chcú fakturovať ten tovar s DPH a my si máme túto DPH pýtať od ich daňového úradu. Je takýto postup správny?Ako sa mi to potom prejaví v daňovom priznaní DPH?

Bulharsko je predsa v EU, tak to nie je takto možné.
macula
26.07.07,06:25
Ďakujem Vám za odpovede, ani mne sa to nezdalo v súlade so zákonom, ale keď na tom stále trvajú a nechcú to predať bez DPH.
macula
26.07.07,06:41
A ešte keby nastal taký prípad, že ten tovar v Bulharsku sa kúpi na blok z reg.pokladne? V tomto prípade na tom bloku bude DPH a ja si ju mám pýtať od DÚ v Bulharsku?
emgeton
26.07.07,06:48
A ešte keby nastal taký prípad, že ten tovar v Bulharsku sa kúpi na blok z reg.pokladne? V tomto prípade na tom bloku bude DPH a ja si ju mám pýtať od DÚ v Bulharsku?

Ak preukážete všetky podmienky stanovené zákonom o DPH v Bulharsku, tak túto daň môžete požiadať od Daň. úradu v Bulharsku.
macula
26.07.07,07:32
A vieš mi napísať o aké podmienky by sa jednalo, okrem toho, že sme platcovia DPH na Slovensku?
emgeton
26.07.07,07:33
A vieš mi napísať o aké podmienky by sa jednalo, okrem toho, že sme platcovia DPH na Slovensku?

Mali by byť obdobné ako v našom zákone. Konkrétne treba pozrieť ich zákon.
macula
26.07.07,07:41
A keby sme splnili tie podmienky, tak my nakúpime tovar s DPH, ja to samozdaním v SK aj s DPH?A neviete mi niekto poradiť aké dokumenty potrebujem k vráteniu tej DPH v Bulharsku?
emgeton
26.07.07,07:46
A keby sme splnili tie podmienky, tak my nakúpime tovar s DPH, ja to samozdaním v SK aj s DPH?
Za základ dane pre samozdanenie zoberiete sumu bez DPH.
A neviete mi niekto poradiť aké dokumenty potrebujem k vráteniu tej DPH v Bulharsku? .........



zvýraznené .............
b.breza
26.07.07,07:48
Faktúra firmy z Bulharska za dodaný tovar na Slovensko musí byť. bez DPH. Slovenská firma prijatý tovar "samozdani".
V daň. priznaní uvedie údaje v r. 4, 1, 2, 16.