Zdenka29
26.07.07,07:58
Zdravím všetkých,
prosím o radu pri zaúčtovaní nasledovnej faktúry.
Dostali sme faktúru za tovar z Rakúska v EUR.
Faktúra je vystavená v sume 1597,05 EUR vs.DPH a ešte nie je uhradená. Prosím Vás ako to mám zaúčtovať,alebo čo s tým treba urobiť? ešte som nikdy nič také neúčtovala.A ešte sme dostali jednu faktúru z ČR za zasielatelské služby,text na faktúre je nasledovný:
zahraničná doprava 21,28 EUR DHP 0,-
mýto 0,06 EUR DPH 0,-
rozvoz 9,93 EUR DPH 0,-
náklady zahr.špeditéra 8,51 EUR DPH 0,-
skladová manipulácia 1,42 EUR DPH 0,-
palivový poplatok 1,79 EUR DPH 0,-

SPOLU 42,99 EUR

Táto faktúra tiež ešte nie je uhradená.
Ďakujem za všetky odpovede a prajem príjemný deň.
Orsz
26.07.07,06:01
Zdravím všetkých,
prosím o radu pri zaúčtovaní nasledovnej faktúry.
Dostali sme faktúru za tovar z Rakúska v EUR.
Faktúra je vystavená v sume 1597,05 EUR vs.DPH a ešte nie je uhradená. Prosím Vás ako to mám zaúčtovať,alebo čo s tým treba urobiť? ešte som nikdy nič také neúčtovala.A ešte sme dostali jednu faktúru z ČR za zasielatelské služby,text na faktúre je nasledovný:
zahraničná doprava 21,28 EUR DHP 0,-
mýto 0,06 EUR DPH 0,-
rozvoz 9,93 EUR DPH 0,-
náklady zahr.špeditéra 8,51 EUR DPH 0,-
skladová manipulácia 1,42 EUR DPH 0,-
palivový poplatok 1,79 EUR DPH 0,-

SPOLU 42,99 EUR

Táto faktúra tiež ešte nie je uhradená.
Ďakujem za všetky odpovede a prajem príjemný deň.

Ak ste platcom DPH, tak faktúra z Rakúska je predmetom samozdanenia /Rakúsko je členom EU/ - pokúste sa vyžiadať si v tomto prípade faktúru s oslobodením od DPH - musíte im dodať Vaše IČ DPH.
V druhom prípade sa jedná o služby v rámci EU, ktoré sú oslobodené a treba ich samozdaniť - teda DPH na výstupe a vstupe.
Denda
26.07.07,06:04
Zdravíme,
V prvom rade musíte napísať aké účtovníctvo vediete, aby Vám bola správne zodpovedaná otázka. V druhom rade musíte napísať či máte problém aj s DPH, pretože ste v téme dani z pridanej hodnoty a v treťom rade je to dôležité preto, aby sme Vás mohli presúnúť do správnej témy, pretože tu ste mimotemy
Zdenka29
26.07.07,06:22
Vediem PU, ten tovar z Rakúska bol prevezený bez nejakého preclievania a bude faktúrovaný od nás do ČR, čo teraz? je to nejaký problém?
Na tej faktúre nie je uvedená žiadna DPH, to bude tiež samozdanenie?
Zdenka29
26.07.07,07:23
prosím poradí mi niekto, ďakujem
Orsz
26.07.07,20:05
prosím poradí mi niekto, ďakujem


Zdenka, opravila som svoj príspevok - veď Rakúsko je členom EÚ :) - nepíšeš však, či firma v SR je platcom DPH. Upresni.