sonda
26.07.07,08:01
Vie niekto poradiť považuje sa aj obchodná korešpondencia za doručenú v prápade, že adresát si ju v úložnej lehote nevyzdvihne, alebo odmietne prevziať.
Klientovi som poslala mailom FA za účtovníctvo. Rozporuje ju, nedal ju do DPH, ja som ju dala. Chcem mu ju poslať poštou, aby som mala doklad. Problém je ale ten, že v oficiálnom sídle firmy nesídli a poštu nepreberá. Poslať mu ju na adresu konateľa? Jediný spoločník aj konateľ. Obstojí to neskôr pri prípadnom vymáhaní pohľadávky?
TinkiDinki
27.07.07,11:05
Podľa mňa treba ako prvé vyriešiť to, že nesídli v oficiálnom sídle (a prečo).

Niekde na Živ.Úrade sa na to treba dotázať.
Alebo ak máš na nich kontakt týmto ich postraš.
Toto by aj mňa zaujímalo. Predsa každá firma MUSÍ mať platné a funkčné svoje sídlo.

Dá sa podebatovať aj s konkrétnou poštárkou. Treba na ich poštu zavolať práve v čase keď je na pošte Vaša doporučená faktúra s doručenkou a vysvetliť poštárke že ak tam trvale niesu nech to tak aj uvedie na návratku.
A stakouto návratkou zabehnúť na ŽU a požadovať šetrenie.:)
Gabi03
27.07.07,11:08
Neprebratím pošty ešte nezanikajú práva a povinnosti. Existujú už rôzne poštové služby, aby sa listy a balíky dostali adresátovi.
Johanka
27.07.07,11:09
mimotemy Aaaaach , zase nejaký "chytrolín". Keď preberal daňové priznanie a ostatné, to nerozporoval, že ? Ktovie, či aspoň poďakoval.
... ak mu robíš účtovníctvo, DPH si robí sám? Či aj s účtom ste už skončili?
zsazsula
22.04.08,11:04
ahojte potrebujem radu s naším partnerom sa nedá komunikovať, ale to je na dlhé písanie ,všetky faktúrky a osatné dokumenty som mu poslala faxom a hneď v ten deň aj poštou RS-kou do vlastných rúk .On to všetko ignoruje a nechce to prevziať ako je to z hľadiska právného ak sa nám tie dokumenty vrátia ,že ich neprevzal prosím musím to súrne vedieť .

PREČO ŽIJU NA SVETE TAKÝTO PODVODNÍCI celkom nás chce zrujnovať už som z neho na .......................:mad::mad::mad::mad:
zsazsula
23.04.08,08:33
ahojte potrebujem radu s naším partnerom sa nedá komunikovať, ale to je na dlhé písanie ,všetky faktúrky a osatné dokumenty som mu poslala faxom a hneď v ten deň aj poštou RS-kou do vlastných rúk .On to všetko ignoruje a nechce to prevziať ako je to z hľadiska právného ak sa nám tie dokumenty vrátia ,že ich neprevzal prosím musím to súrne vedieť .

PREČO ŽIJU NA SVETE TAKÝTO PODVODNÍCI celkom nás chce zrujnovať už som z neho na .......................:mad::mad::mad::mad:

PROSIMMMMMMMMMMMMMMMMMMM..................
a13
23.04.08,08:59
a ty si co sama odpovedas...
Zita5
23.04.08,09:07
ahojte potrebujem radu s naším partnerom sa nedá komunikovať, ale to je na dlhé písanie ,všetky faktúrky a osatné dokumenty som mu poslala faxom a hneď v ten deň aj poštou RS-kou do vlastných rúk .On to všetko ignoruje a nechce to prevziať ako je to z hľadiska právného ak sa nám tie dokumenty vrátia ,že ich neprevzal prosím musím to súrne vedieť .

PREČO ŽIJU NA SVETE TAKÝTO PODVODNÍCI celkom nás chce zrujnovať už som z neho na .......................:mad::mad::mad::mad:

Ak sa Vám vráti pošta , treba odložiť včetne obálky , aby ste mali preukázateľný argument , že uvedenú poštu neprevzal .

Ale ,ak mám povedať to čo si myslím , sú prípady že ,niekedy ani to nepomôže .
Mária27
01.05.08,15:51
ahojte potrebujem radu s naším partnerom sa nedá komunikovať, ale to je na dlhé písanie ,všetky faktúrky a osatné dokumenty som mu poslala faxom a hneď v ten deň aj poštou RS-kou do vlastných rúk .On to všetko ignoruje a nechce to prevziať ako je to z hľadiska právného ak sa nám tie dokumenty vrátia ,že ich neprevzal prosím musím to súrne vedieť .

PREČO ŽIJU NA SVETE TAKÝTO PODVODNÍCI celkom nás chce zrujnovať už som z neho na .......................:mad::mad::mad::mad:

Obč.zák.
34
Právny úkon je prejav vôle smerujúci najmä k vzniku, zmene alebo zániku tých práv alebo povinností, ktoré právne predpisy s takýmto prejavom spájajú

§40
4) Písomná forma je zachovaná, ak je právny úkon urobený telegraficky, ďalekopisom alebo elektronickými prostriedkami, ktoré umožňujú zachytenie obsahu právneho úkonu a určenie osoby, ktorá právny úkon urobila. Písomná forma je zachovaná vždy, ak právny úkon urobený elektronickými prostriedkami je podpísaný zaručeným elektronickým podpisom