berry
26.07.07,08:31
Pekný deň. O išpekčnej knihe sa tu už písalo veľa. Ale nikde som nenašla konkrétnu odpoveď kto všetko ju musí mať. Musia ju mať všetci? A ako je to s vybavovaním? Viem, že sa s tým chodí na živnostenský úrad. Ale budem tam potrebovať nejaké kolky? Prípade nejaké potvrdenia (žiadosti , overenia , alebo pod.)
A čo sa týka otváracích hodín. Kto ich musí mať? Je na to nejaký zákon, kde je presné vymedzené kto musí a kto nie?
kornelia2
26.07.07,06:48
Ja som tam bola minuly týždeň, potrebovala som inšpek. knihu kolok 50Sk, a žiadosť, najomnú zmluvu.
Sme sro, a konateľ ma zaregistrovanú firmu doma, ale ked ma kancelariu inde a ked tam uskutocnuje obchodne rokovania, atd.. potrebuje mat insp. knihu tak mi povedala pani v BA- na Staromestskej, na 1.posch. č. dverí 128.
kornelia2
26.07.07,06:55
este som zabudla na prizemi mozes kupit aj kolky aj insp.knihu, a žiadosť si mozes vypisat tam alebo si to stiani
berry
26.07.07,07:41
Takže ak som to správne pochopila tak keď má konateľ firmu na mieste svojho bydliska tak nemusí mať inšpekčnú knihu?
mysimis
26.07.07,07:46
Pekný deň. O išpekčnej knihe sa tu už písalo veľa. Ale nikde som nenašla konkrétnu odpoveď kto všetko ju musí mať. Musia ju mať všetci? A ako je to s vybavovaním? Viem, že sa s tým chodí na živnostenský úrad. Ale budem tam potrebovať nejaké kolky? Prípade nejaké potvrdenia (žiadosti , overenia , alebo pod.)
A čo sa týka otváracích hodín. Kto ich musí mať? Je na to nejaký zákon, kde je presné vymedzené kto musí a kto nie?

Čo sa týka otváracích hodín, tie si vybavíš na príslušnom mestskom alebo obecnom úrade. Napíšeš si žiadosť o schválenie otváracích hodín, tú odovzdáš a poštou Ti príde schválenie. Na tento úkon nepotrebuješ žiadne kolky.