Ejuska2586
26.07.07,06:36
Ahojte. Potrebovala by som poradiť. Kamarát je v rozvodovom konaní s manželkou. Od októbra 2006 spolu nežijú. Majú 1 maloleté dieťa. Od októbra otec na syna platil 500 Sk príspevok manželke (chlapec žije s matkou). Do papierov rozvodu však dala, že žiada 3.000 Sk príspevok mesačne. Nedá sa to nejako napadnúť? Otec je dobrovoľne nezamestnaný a nemá dostatočný príjem (teda takmer žiadny) na to, aby na chlapca platil tak veľa. Poraďte, prosím. SÚRNE...
Lion Topoľčany
26.07.07,05:37
Ahojte. Potrebovala by som poradiť. Kamarát je v rozvodovom konaní s manželkou. Od októbra 2006 spolu nežijú. Majú 1 maloleté dieťa. Od októbra otec na syna platil 500 Sk príspevok manželke (chlapec žije s matkou). Do papierov rozvodu však dala, že žiada 3.000 Sk príspevok mesačne. Nedá sa to nejako napadnúť? Otec je dobrovoľne nezamestnaný a nemá dostatočný príjem (teda takmer žiadny) na to, aby na chlapca platil tak veľa. Poraďte, prosím. SÚRNE...


Viem, že hájite kamaráta, ale čo takto, keby sa zamestnal ? Budem trochu
držať stránku mamičke, nech by skúsil ten otec živiť dieťa za 500,-Sk !
Mal by otec cítiť aspoň trochu zodpovednosti za dieťa, aj keď sa ako rodina už rozpadli, voči vlastnému dieťaťu má predsa záväzky. Veď nie nadarmo sa hovorí, že dieťa je na celý život...
Katka3003
26.07.07,07:52
Absolutne suhlasim s vyssie napisanym, sama mam dieta a 500 Sk je skutocne smiesna suma. Rodicia by sa mali rovnym dielom podielat na vychove, vyzive a starostlivosti o dieta. Asi tazko mamicka uzivi, osati a vychova dieta za 1.000 Sk/ 500 on + 500 ona/. Ozaj a kto zivi kamarata? Zeby rodicia, priatelka alebo ma naozaj iny prijem ako uvadza....
renatan
26.07.07,09:31
No to je fakt dobré, DOBROVOĽNE nezamestnaný !!! ako argument na platenie nízkeho výživného, to ktorý súd uzná????
willma
26.07.07,10:50
Priložím aj ja trošku, zákonom je určená minimálna výška výživného a to je niečo cez 800 korún ak sa nemýlim. A dobrovoľná nezamestnanosť nie je našťastie argumentom na súde pre neplatenie výživného.
seda
26.07.07,11:00
S tými 800,- súhlasím, ak otec dokáže na súde preukázať, že nemá žiaden príjem, tak súd podľa zákona mu tu minimálnu taxu prisúdi. To či s tým súhlasíme alebo nie, je to už len a len naša vec. Čo sa týka napadnutia tých 3.000,-, ktoré žiada matka dieťaťa, tak záleží od toho kto je navrhovateľ, kto odporca v rozvodom konaní, kto žiada dieťa do opatery,... Z toho čo píšete podľa mňa ak nechce platiť, tak mu vážne ostáva len dostatočne sa súde preukázať, že nemá žiaden príjem.
111aida
31.07.07,10:38
Nezartuj!!! to nemyslis vazne!! dobrovolne nezamestnany?? a kde je jeho zodpovednost!!! Obidvaja su rodicia a to ich nezbavuje zodpovednosti!!! A za 500,- Sk skus ty zit a vychovavat dieta!! Byt nou sice je to krute ale ked sa to vezme 1 :1 otec a matka su predsa rovnocenní partneri a tym padomrodicia.. Na sude by som dala navrh na dieta do vychovy otcovi.. a nie z a500,- ale prispievala by som mu minimalne 5000,- a k tomu dovolenky, hlacky, naklady na sport..
J eto nezodpovedny clovek..a ty tiez..!!!
aida
111aida
31.07.07,10:40
P.S: nech si to skusi!! so vsetkym co k tomu patri.. garantujem ze do 1 mesiaca je dieta spat..
jana987
15.01.09,13:51
mila moja.z coho teda zije ten tvoj kamarat?a nehnevaj sa,keby si nam tak povedala ,ako by sa tebe pacilo,keby si ostala sama s dietatkom a kamarat by ti povedal,ze 500 ti musi byt dost?aby sme ta tu o 9 mesiacov nemali v teme ako dostat vyzivne!
willma
15.01.09,19:49
mimotemy zas a opäť, príspevok bol zadaný a riešený v júli 2007 je január 2009. Táto konkrétna téma neaktuálna, prípadne vyriešená.