Jana G.
26.07.07,10:04
Prajem pekný deň, kúpili sme osobné auto od neplatiča DPH. Teraz ho chceme predať, mám vyfakturovať aj DPH?
Ďakujem.
Tweety
26.07.07,08:06
AK ste platiteľom dph, MV predávate s dph. Tu platí § 42 -oslobodenie od dane.
irma1
26.07.07,08:15
Bez DPH, lebo aj keby ste ho kúpili od platiteľa DPH, odpočet by ste si uplatniť nemohli. Pozri § 42 Zákona o DPH a nadväzujúce odkazy na §.
Paula
26.07.07,08:22
AK ste platiteľom dph, MV predávate s dph.


ale otázka znela ohľadom OA :)
Jozef I
26.07.07,08:28
AK ste platiteľom dph, MV predávate s dph.

predaj osobného auta je oslobodený od dane podľa par. 42 ! Čiže bez DPH
Tweety
26.07.07,08:33
predaj osobného auta je oslobodený od dane podľa par. 42 ! Čiže bez DPH
Už som opravila, dík.:)
Gabátko
26.07.07,13:19
Predaj osobného auta je oslobodený od DPH.
Mikolajova
09.10.07,12:34
Prosím Vás je oslobodený aj predaj osobného auta platcom DPH ak ho kúpoval ako neplatca DPH?
Zoltán Kovács
09.10.07,12:35
Prosím Vás je oslobodený aj predaj osobného auta platcom DPH ak ho kúpoval ako neplatca DPH?

Áno je oslobodené. Prečítaj si horeuvedený paragraf.
Žabinka
10.10.07,07:41
V prípade, že sro, platca DPH kúpi osobné auto od neplatcu DPH, zaradí ho do majetku, predá, je oslobodený predaj od DPH podľa par.42. Ak však auto kúpi ako tovar (má v podnikaní nákup a predaj ojazdených áut), na účely DPH zdaňuje rozdiel medzi nákupom a predajom, čiže par.66? Ďakujem.
Petra29
13.09.08,02:43
Hľadám v poradách odpoveď na predaj osobného auta kúpeného od FO nepodnikateľ, neplatca a zatiaľ som našla odpovede ako tu, že sa aj na tento prípad vzťahuje §42.
Moc sa mi to nezdalo, hľadala som na drsr a tú pripájam odpoveď:

Pokiaľ spoločnosť kúpi osobné motorové vozidlo od neplatiteľa nie je voči nemu uplatnená daň, a preto pri kúpe vozidla nemôže uplatniť postup podľa § 49 ods. 7 písm. a) zákona o DPH. Ak sa spoločnosť - platiteľ dane rozhodne predmetné vozidlo po určitom čase predať, pri jeho predaji neuplatní § 42 zákona o DPH. Ustanovenie § 42 zákona o DPH oslobodzuje predaje, pri ktorých nie je možnosť odpočítania dane podľa § 49 ods. 7 zákona o DPH. V posudzovanom prípade nevzniklo právo na odpočítanie dane podľa § 49 ods. 1 zákona o DPH a preto pri predaji tohto osobného motorového vozidla platiteľ uplatní DPH k celej predajnej cene v súlade s § 69 ods. 1 zákona o DPH.
http://www.drsr.sk/wps/portal/!ut/p/kcxml/04_Sj9SPykssy0xPLMnMz0vM0Y_QjzKLN4gPMTHxAsmB2I76ke hCQLYHkqivR35uKlAu0hwoYuhj7m6uH5WTmp6YXKkfrO-tH6BfkBsaUZ7vqAgARhv3ig!!/delta/base64xml/L0lJSk03dWlDU1lKSi9vQXd3QUFFWWdBQ0VJUWhDRUVJaEZLQS EvNEZHZ2RZbktKMEZSb1hmckNIZGgvN18wXzFMN0c3LzkwMjU0 OS9zYS5UcmVl?message=VIEW_DOCUMENT&id=844&idparent=null&query=osobn%C3%A9&criteria=1
Petra29
13.09.08,02:44
Preto súhlsím s príspevkom č.2 od Tweety pred prečiarknutím :-)
Ing. Pavol Zúber
22.10.08,05:33
Kúpili sme ťaž.zariadenie na osobný automobil je možné uplatniť DPH?
Tweety
22.10.08,05:34
Kúpili sme ťaž.zariadenie na osobný automobil je možné uplatniť DPH?
Je možné.
sway
22.10.08,06:07
Prešla som túto tému a akosi som z toho popletená.
Podľa príspevkov mi z toho vychádza toto:

Pri predaji osobného MV platcom DPH rozhoduje či bude predávať s DPH alebo bez DPH tá skutočnosť od koho MV kúpil:

- nákup bol od platcu DPH, pričom DPH nebola uplatnená, nakoľko pri MV osobnom nie je nárok na odpočet DPH - §42 o DPH , pri predaji predáva bez DPH, nič neodvádza.

- nákup bol od neplatcu DPH, daň sa neuplatňuje ani nespomína, teda nemožno použiť § 42 o DPH a teda musí pri predaji na cenu pripočítať DPH, nakoľko je platca DPH a túto odviesť.

?????????? - dobre som to pochopila ???????? :confused:
vďaka za reakcie.
KvetkaK
22.10.08,06:11
Prešla som túto tému a akosi som z toho popletená.
Podľa príspevkov mi z toho vychádza toto:

Pri predaji osobného MV platcom DPH rozhoduje či bude predávať s DPH alebo bez DPH tá skutočnosť od koho MV kúpil:

- nákup bol od platcu DPH, pričom DPH nebola uplatnená, nakoľko pri MV osobnom nie je nárok na odpočet DPH - §42 o DPH

- nákup bol od neplatcu DPH, daň sa neuplatňuje ani nespomína, teda nemožno použiť § 42 o DPH a teda musí pri predaji na cenu pripočítať DPH, nakoľko je platca DPH a túto odviesť.

?????????? - dobre som to pochopila ???????? :confused:
vďaka za reakcie.
Ja som tiež z toho teraz úplne mimo. :eek: Vždy som si myslela, že aj pri predaji osobného auta kúpeného od nepodnikateľa sa neodvádza DPH. Ale asi som sa mýlila.
sway
22.10.08,10:49
Prešla som túto tému a akosi som z toho popletená.
Podľa príspevkov mi z toho vychádza toto:

Pri predaji osobného MV platcom DPH rozhoduje či bude predávať s DPH alebo bez DPH tá skutočnosť od koho MV kúpil:

- nákup bol od platcu DPH, pričom DPH nebola uplatnená, nakoľko pri MV osobnom nie je nárok na odpočet DPH - §42 o DPH , pri predaji predáva bez DPH, nič neodvádza.

- nákup bol od neplatcu DPH, daň sa neuplatňuje ani nespomína, teda nemožno použiť § 42 o DPH a teda musí pri predaji na cenu pripočítať DPH, nakoľko je platca DPH a túto odviesť.

?????????? - dobre som to pochopila ???????? :confused:
vďaka za reakcie.

Posúvam .............čakáme tu na reakcie, pomôžte.... dík.