Sven
26.07.07,10:06
Zdravím všetkých!
Potreboval by som poradiť v takejto veci. Spoločnosť A dáva do prenájmu reštauračné zariadenie podnikateľovi B, s ktorým podpísala zmluvu o prenájme nehnuteľnosti. Zároveň sa dohodli, že podnikateľ B prevezme od spoločnosti A všetkých zamestnancov reštaurácie.
Moje otázky by zneli:
1. Akou formou má spoločnosť A rozviazať pracovný pomer so zamestnancami? Môže to urobiť dohodou podľa §60 alebo podľa §63 ods.1?
2. Majú zamestnanci právo na odstupné, aj keď ich pracovná náplň sa nijakým spôsobom nemení a zmena zamestnávateľov bude bez prerušenia chodu reštaurácie.
3. Môže nový zamestnávateľ B určiť svojim zamestnancom skôšobnú lehotu?

Vopred ďakujem za cenné rady...
fiesta
26.07.07,08:48
Ja som riešila podobný prípad ešte v r.2005. Jedna SZČO dávala reštauračné zariadenie do prenájmu druhej SZČO. So zamestnancami sme skončili PP dohodou § 60 ZP, vyčerpali si dovolenky a za tú dobu (1 týždeň) bola prevádzka zatvorená. U nového ZĽa som do PZ dala aj skúšobnú dobu.
mysimis
26.07.07,08:49
Zdravím všetkých!
Potreboval by som poradiť v takejto veci. Spoločnosť A dáva do prenájmu reštauračné zariadenie podnikateľovi B, s ktorým podpísala zmluvu o prenájme nehnuteľnosti. Zároveň sa dohodli, že podnikateľ B prevezme od spoločnosti A všetkých zamestnancov reštaurácie.
Moje otázky by zneli:
1. Akou formou má spoločnosť A rozviazať pracovný pomer so zamestnancami? Môže to urobiť dohodou podľa §60 alebo podľa §63 ods.1?
2. Majú zamestnanci právo na odstupné, aj keď ich pracovná náplň sa nijakým spôsobom nemení a zmena zamestnávateľov bude bez prerušenia chodu reštaurácie.
3. Môže nový zamestnávateľ B určiť svojim zamestnancom skôšobnú lehotu?

Vopred ďakujem za cenné rady...

Nedávno som mala podobný prípad a riešili sme ho tak, že po dohode so zamestnancami sme s nimi rozviazali PP dohodou /nevyplácali sme odstupné/ a nová firma ich hneď zamestnala. Nový zamestnávateľ dohodol aj skúšobnú dobu. U nás to bolo bezproblémové, nakoľko sa dalo dohodnúť so zamestnancami. V prípade, že k dohode nedôjde, bude to komplikovanejšie.
fiesta
26.07.07,09:32
Pokiaľ by sa jednalo o veľký závod povedzme 400 ľudí určite áno, ale reštauračné zariadenie je špecifické v poskytovaní svojich služieb. V našom prípade sa jednalo o 10 zamestnancov. Nový ZĽ súhlasil, že si ponechá všetkých zamestnancov s tým, že chce skúšobnú dobu, pokiaľ by nebol spokojný s ich prácou a príspupom k zákazníkovi. Preto sme uzatvárali nové PP. A kým bola prevádzka zatvorená v kľude sme urobili inventúry, prebral sa inventár, a nakoniec sanitárny deň. Dúfam len že to nebolo v rozpore so ZP.
fiesta
26.07.07,09:53
Ešte chcem doplniť, že to bolo po dohode aj so zamestnancami a všetci súhlasili.