Zusta
26.07.07,10:08
Dobry den! Chcela by som Vas poprosit o radu. Moj znamy sa pred casom rozviedol.

Este pred svadbou si zobral hyp. uver na dom. Ten zacal stavat este za slabodna a pocas manzelstva ho dokoncili.

Problem je vsak v tom, ze byvala manzelka ostala po rozvode v tom dome, schovala mu doklady o financovani domu, dom aj pozemok na ktorom stoji je na jej mene. Jej byvaly manzel vsak aj nadalej plati splatky z hyp. uveru na dom, v ktrom byva ona a on nema z toho nic.

A za ziadnu cenu sa nechce s nim nijako dohodnut.

Poradne mi prosim, ci ma nejaku sancu na sude?
Dakujem.
Braňo
26.07.07,08:17
No ak bral hypotekarny uver za slobodna, dom a aj pozemok by mali byt na jeho meno na liste vlastnictva. V pripade, ze to tak je, jeho ex manzelka nema pravo pouzivat jeho sukromny dom. Mohla by sice namietat, ze na dokoncenie domu boli pouzite aj spolocne peniaze pocas manzelstva, v pripade, ze by to sudne napadla, mala by sancu 1/2 preinvestovanych penazi od momentu svadby po rozvod vysudit, ak by sa vzajomne nedohodli.

P.S. neviem, ako je mozne, ze dom je na jej meno, lebo v pripade, ze vybavoval stavebne povolenie za slobodna urcite figuroval muz a nie tato zena. Kolaudacia a zapis do KN by mali teda tiez byt na muzovo meno.
Zusta
26.07.07,08:34
Dakujem ti za odpoved.
Ale vraj za slobodna si kupili vedla seba dva pozemky a prave na tom jej stoji dom a stavebne povolenie je tiez na nu.
Tak aj v takomto pripade ma este sancu?
Braňo
26.07.07,10:06
Dakujem ti za odpoved.
Ale vraj za slobodna si kupili vedla seba dva pozemky a prave na tom jej stoji dom a stavebne povolenie je tiez na nu.
Tak aj v takomto pripade ma este sancu?

No to je komplikovanejšie. A banka nepožadovala ako záruku nehnuteľnosť?
Zusta
26.07.07,11:41
Ako zaruku dal starkin dom. Takze ani tie splatky nemoze prestat splacat.

On si mysli, ze z toho domu uz nebude mat nic, ani ziadne vyrovnanie. Vraj hra vsetko v jej prospech.