ibachros
23.07.07,08:14
Poraďte mi niekto, či je možné používať aj vozidlo, ktoré nie je vo vlastnícte zamestnanca. Môže to byť aj vozidlo vo vlastníctve rodinného príslušníka zamestnanca?
Tweety
23.07.07,06:31
Poraďte mi niekto, či je možné používať aj vozidlo, ktoré nie je vo vlastnícte zamestnanca. Môže to byť aj vozidlo vo vlastníctve rodinného príslušníka zamestnanca?
Nemusí to byť MV jeho vlastné.
rmr
24.07.07,17:34
DÚ pri kontrolách zisťuje zaplatenie dane z MV pri vozidle používanom na znižovanie základu dane. Zaujímalo by ma však, či daňový úrad kontroluje u zamestnanca či je držiteľom vodičského preukazu, ak bol vyslaný zamestnávateľom na pracovnú cestu na zapožičanom aute od priateľa? Jedná sa mi o ovplyvnenie daňového základu podnikateľa fiktívnymi jazdami zamestnanca.
Johanka
24.07.07,17:46
Zákon o cestovných náhradách nevyžaduje, aby zamestnanec vyslaný na pracovnú cestu bol držiteľom vodičského oprávnenia. Detto SZČO.
ibachros
26.07.07,06:52
pri používaní motorového vozidla zamestnanca je potrebné uzatvorenie dohody o použití cestného motorového vozidla zamestnanca... Chcem sa spytat, či je nevyhnutné uviesť do tejto zmluvy informácie o havarijnej poistke a informácie o vidčskom preukaze zamestnanca (evidenčné číslo)???