turbo
26.07.07,12:22
Prajem pekný deň!
Potreboval by som poradiť ako správne zaradiť výdavok.
Ak pre projektanta vypracuje niekto iný nejakú časť projektu napr. rozpočet, ako tento zaradí výdavok za spracovaný rozpočet - ide o tovar alebo prevádzkovú réžiu? Mne akosi v alfe chýba kolónka za služby, nakoľko mu rozpočtár poskytol službu a projektant túto službu zaplatí a v celkovej FA samozrejme prefaktúruje konečnému zákazníkovi, pre ktorého spracoval projekt.
Za rady vopred ďakujem.
Tweety
26.07.07,10:23
Je to réžia.
ZDENIELA
26.07.07,10:35
Aj keby ti program dovolil osobitne účtovať za služby, určite by to v peňežnom denníku preniesol do stĺpca réžia.
Milan7
26.07.07,10:39
Účtujem niekoľko projektantov v ALFE a subdodávky projektov účtujem do prevádzkovej réžie , podrobnejšie do " stĺpca" s názvom kooperácie. Ml som niekoľko daňových kontrol a bolo to OK.
turbo
26.07.07,13:37
Ďakujem všetkým za rady a prajem pokojný deň!
Johanka
26.07.07,13:42
Prajem pekný deň!
Potreboval by som poradiť ako správne zaradiť výdavok.
Ak pre projektanta vypracuje niekto iný nejakú časť projektu napr. rozpočet, ako tento zaradí výdavok za spracovaný rozpočet - ide o tovar alebo prevádzkovú réžiu? Mne akosi v alfe chýba kolónka za služby, nakoľko mu rozpočtár poskytol službu a projektant túto službu zaplatí a v celkovej FA samozrejme prefaktúruje konečnému zákazníkovi, pre ktorého spracoval projekt.
Za rady vopred ďakujem.
Postupy účtovania JÚ
(8) Ako tovar sa účtuje o všetkom, čo sa obstaráva za účelom predaja, pričom obstaraný tovar sa zachováva v nezmenenej podobe, nepoužíva sa, neprenajíma a nevykonáva sa na na ňom technické zhodnotenie. Tovarom sú aj výrobky vlastnej výroby odovzdané do vlastných predajní.

... tovar určite nie ;) . Prijaté služby patria do prevádzkovej réžie.