victoria
12.02.05,10:17
Ahojte vsetci,
mam dilemu ohladom uplatnenie danovej straty s ktorou si neviem pomoct a preto prosim o vase rady a nazory.
FO vykazala za rok 2003 zaklad dane -165670 sk
za rok 2004 vykazala zaklad dane +160448 sk
teraz sa neviem rozhodnut pre dve riesenia :
- uplatnit polovicu straty a dostat sa na zaklad dane 77613 sk pre uplatnenim nezdanitelnej casti
alebo
- uplatnit stratu na cely zaklad dane a dostat sa na 0 a zvysok straty -5222 sk nechat na uplatnenie v buducom obdobi
Dakujem
Nike
12.02.05,16:28
Ja by som použila variant č. 1, pokiaľ viem zákon to nezakazuje a o rok sa strata môže hodiť.
To je ale len jeden názor počkaj na ďalšie.
Sefcikova
16.02.05,20:31
nike, neradí zle, strata ti neujde, len aby sa nezvýšila

aj tak sa čudujem, ako sa mu podarilo ísť do straty
ja keď účtujem živnostníka, nikdy nejde do straty, výdavky, ktoré by mu robili stratu, jednoducho ani nezahrniem do účtovníctva
Zuzka
16.02.05,20:44
... a prečo ich nezahrnieš? .... máš na to nejaký dôvod?
Sefcikova
16.02.05,21:17
jednoduchý, tých čo účtujem, neradi vykazujú straty:)
victoria
17.02.05,07:22
No veci sa tak, ze stratu za rok 2003 som zdedila po predchadzajucom uctovnikovi a predmetnu klientku som uctovala iba od roku 2004. Ale nakoniec som teda uplatnila polovicu tej straty a tento rok si dam pozor aby sa nezvysila a aby sme ju mohli douplatnovat.

Dakujem za konzultacie :-)
koalko
17.02.05,07:29
No ja neviem prečo neúčtovať doklady, ktoré mu evidentne patria. Mám klienta ktorý v r.2003 kúpil bar + zásoby a tak sa dostal do straty, keby som to nezaúčtovala tak by išiel do zisku a v r.2004 keby ten bar nepredal tak by skrachoval a tak sa dostal do zisku. Teraz nemá peniaze a zachráni ho strata z minulého roka. Tú uplatním celú! Prečo by mal platiť daň ked nemusí.
To je len taký príklad ale ozajstný. Ja by som na tvojom mieste uplatnila celú stratu teraz, lebo zákony sa menia ako našim pánom vyhovuje, čo platí dnes nemusí zajtra. S pozdravom.
marcelaStanakova
17.02.05,07:56
Ja mám tiež problém so stratou v JU.Ide o to ,že v priebehu troch rokov bola stále vykázaná strata ktorá vznikla tým, že majiteľ nakupoval HIM /Vysoké čiastky/ a vznikli odpoisy ktoré vytvorili tretí rok posebe stratu.Tento rok sme sa rozhodli, neodpisovať aby nevznikla znovu strata ale je tu tá ešte z predchádzajúcich rokov .Pýtam sa či je možné JEDEN ROK NEUPLATNIŤ STRATU ABY BOLA FIRMA ASPOŇ JEDEN ROK V PLUSE??????????????????????????????????????????
Vladimír Ozimý
17.02.05,10:15
Odpovedal som ti už v teme v JU a PU