brikina
26.07.07,12:56
Prosim Vas, nevieme sa s kolegynou dohodnut na vyplnenie riadku 8 - dátum v štvrťročnom prehlade. Ja tvrdim, ze by tam mal byt datum, kedy sa robili vyplaty. Napr.: robila som 9.5. výplaty za mesiac april, tak do spominanej kolonky napisem 9.5.2007 - lebo az vtedy bola zrazkova dan zrazena.
Kolegyna tvrdi, ze tam ma byt datum 30.4.2007
Rozhodnite nas prosim, dik
Marína
26.07.07,11:04
Do r. 8 sa vypíše dátum vyplatenia miezd, t.z. 9. 5.
Ak boli vyplatené vo viacerých termínoch, uvedie sa dátum posledného termínu vyplatenia v mesiaci máj.
Stina
26.07.07,11:04
Prosim Vas, nevieme sa s kolegynou dohodnut na vyplnenie riadku 8 - dátum v štvrťročnom prehlade. Ja tvrdim, ze by tam mal byt datum, kedy sa robili vyplaty. Napr.: robila som 9.5. výplaty za mesiac april, tak do spominanej kolonky napisem 9.5.2007 - lebo az vtedy bola zrazkova dan zrazena.
Kolegyna tvrdi, ze tam ma byt datum 30.4.2007
Rozhodnite nas prosim, dik

napíšeš 9.5.2007
Olgica
26.07.07,11:05
Musí tam byť dátum, kedy boli vyplatené mzdy zamestnancom (v PU z účtu 331).
Inak táto téma sa už rozoberala. Treba hľadať.
brikina
26.07.07,11:13
dakujem za rychle odpovede.

Este jedna otazocka:

ak posielam vyplaty 9.dňa každeho mesiaca, potom odvody musim poslat do kolkych dni od vyplat? Mozem az na konci daneho mesiaca?
Olgica
26.07.07,11:18
Myslím, že odvody by sa mali platiť v deň výplat a daň zo mzdy do 3dní.
Ak sa mýlim opravte ma.
Katarína STR
26.07.07,11:32
Ideálne je dávať dátum zrazenia dane taký istý ako dátum úhrady.
Napríklad keď daň odvediem 9.5. z môjho účtu, tak aj dátum zrazenia dane bude 9.5.
A je po problémoch

Nikto mi nedokáže, či som výplaty urobila o deň skôr, alebo či som ich urobila a teda zrazila daň presne 9.5.

Už som sa stretla s tým, že bol rozdiel medzi dátumom zrazenia dane a dátumom odvedenia dane rozdiel asi 10 dní a firma dostala od DU pokutu.
Denda
26.07.07,12:24
Podľa §35 ods.6 odvedie zamestnávateľ preddavky na daň najneskôr do 5 dní po dni vyplatenia príjmu zamestnancom. Toto však neplatí pri zrážkovej dani. Tu platí do 15-teho dňa každého mesiaca za predchádzajúci mesiac.
Denda
26.07.07,12:31
dakujem za rychle odpovede.

Este jedna otazocka:

ak posielam vyplaty 9.dňa každeho mesiaca, potom odvody musim poslat do kolkych dni od vyplat? Mozem az na konci daneho mesiaca?

Záleží od toho aký výplatný termín máte stanovený v pracovných zmluvách (povinná náležitosť) a tento termín sa nahlasuje aj na príslušné poisťovne. Ak výplatný termín nemáte stanovený a výplaty poukazujete v rôznych termínoch, tak Vaša povinnosť úhrady odvodov je posledný deň v mesiaci.
brikina
27.07.07,05:48
Ideálne je dávať dátum zrazenia dane taký istý ako dátum úhrady.
Napríklad keď daň odvediem 9.5. z môjho účtu, tak aj dátum zrazenia dane bude 9.5.
A je po problémoch

Nikto mi nedokáže, či som výplaty urobila o deň skôr, alebo či som ich urobila a teda zrazila daň presne 9.5.

Už som sa stretla s tým, že bol rozdiel medzi dátumom zrazenia dane a dátumom odvedenia dane rozdiel asi 10 dní a firma dostala od DU pokutu.


Neviem ci som ta dobre pochopila, ale ak napr. vyplaty poslem 10. v mesiaci a dan z preddavkou uhradim az 30. v mesiaci, tak do prehladu mam napisat obidva datumy: 30-teho? Myslis ze na to nepridu? Iba pri samotnej kontrole mozu vidiet uhrady...
Olgica
30.07.07,03:26
Neviem ci som ta dobre pochopila, ale ak napr. vyplaty poslem 10. v mesiaci a dan z preddavkou uhradim az 30. v mesiaci, tak do prehladu mam napisat obidva datumy: 30-teho? Myslis ze na to nepridu? Iba pri samotnej kontrole mozu vidiet uhrady...
Čo sa týka prehľadu, dátum zrazenia dane je deň zaslania výplat. Ak výplaty pošleš 10. v mesiaci tak do r.1 napíšeš 10.-teho.