jarinko
26.07.07,18:49
Ahojte poraďáci.
Dátum dodania prepravnej služby keď som priamo dopravca je vtedy keď tovar vyložím. Na faktúre za dopravu uvediem dátum dodania služby rovnajúci sa dátumu vyloženia.
Nie je mi jasné keď som predal prepravu (ako špedícia) inému dopravcovi.
Ten mi faktúru za prepravu pošle z dátumom dodania kedy tovar skutočne vyložil. Ja ako špedička faktúrujem prepravu ďalej a na faktúru za prepravu dám dátum dodania vtedy keď faktúru vystavím alebo tak isto ako mi prišla od dopravcu (vtedy keď vyložil)?
Ďakujem
emgeton
27.07.07,05:40
Ahojte poraďáci.
Dátum dodania prepravnej služby keď som priamo dopravca je vtedy keď tovar vyložím. Na faktúre za dopravu uvediem dátum dodania služby rovnajúci sa dátumu vyloženia.
Nie je mi jasné keď som predal prepravu (ako špedícia) inému dopravcovi.
Ten mi faktúru za prepravu pošle z dátumom dodania kedy tovar skutočne vyložil. Ja ako špedička faktúrujem prepravu ďalej a na faktúru za prepravu dám dátum dodania vtedy keď faktúru vystavím alebo tak isto ako mi prišla od dopravcu (vtedy keď vyložil)?
Ďakujem

Daňová povinnosť vám v prípade špedičného obchodu (zvýraznené v texte) vzniká dňom vystavenia fa, ktorou požadujete platbu za obstaranú službu, alebo dňom prijatia platby, a to tým dňom, kt. nastane skôr. §19/6 zák. 222/2004 Zz.