Steranková
26.07.07,18:51
Dobrý deň, potrebovala by som poradiť. Máme zamestnanca, ktorý pracuje v slovenskej firme, miestom výkonu práce je ČR. 23.07.2007 mi priniesol slovenskú PN, zápis o úraze z ČR, lekársku správu z Čiech. Stačí, ak úraz nahlásim na soc. poist. u nás na tlačivo Hlásenie úrazu? Vraj je potrebné nahlásiť úraz aj na Inšpektorát bezpeč. práce do 8 dní no neviem na aké tlačivo. Nevie niekto pomôcť?
Marína
26.07.07,17:28
Na stránke
http://www.safework.gov.sk/
som našla nasledujúce:

Záznam o registrovanom pracovnom úraze

Vzhľadom na skutočnosť, že sú doručované na Národný inšpektorát práce záznamy o registrovanom pracovnom úraze, chceli by sme týmto upozorniť zamestnávateľov na §17 ods. 7 zákona číslo 124/2006 Z.z. o bezpečnosti a ochrane zdravia pri práci, kde sa zamestnávateľovi ukladá za povinnosť záznam o registrovanom pracovnom úraze do ôsmich dní odo dňa, keď sa o tomto pracovnom úraze dozvedel,
· zaslať príslušnému inšpektorátu práce alebo príslušnému orgánu dozoru,
· doručiť zamestnancovi, ktorý utrpel registrovaný pracovný úraz, alebo pozostalým, ak zamestnanec zomrel v dôsledku pracovného úrazu.
Žiadame týmto, aby zamestnávatelia zasielali záznamy o registrovanom pracovnom úraze na miestne príslušné (krajské) inšpektoráty práce.


Na menovanej stránke žiadne tlačivá nie sú k dispozícii. Pod „Kontakty“ nájdeš tel.čísla jednotlivých IP.

janaGT
26.07.07,17:42
Steranková
02.08.07,20:44
Janka ďakujem pekne.
Steranková
02.08.07,20:47
Marína taktiež pekne ďakujem.
muri
03.08.07,07:15
Ak ide o úraz zamestnanca v inej organizácii, mali by poslať hlásenie § 17,odst.6, zákona 124/2006. Zamestnávateľ je potom povinný spísať Záznam o registrovanom pracovnom úraze podľa Vyhl. MPSVaR č. 500/2006.
Vypísať Záznam v prílohe hraničí so zázrakom.