Olice
26.07.07,18:15
Chcem poprosiť o radu.
Ako mám postupovať v prípade ak chcem citovať len časť príspevku a chcem, aby táto citovaná časť bola v takom tvare ako celý citovaný príspevok ? Čiže v modrom okienku.
Paula
26.07.07,16:26
Chcem poprosiť o radu.
Ako mám postupovať v prípade ak chcem citovať len časť príspevku a chcem, aby táto citovaná časť bola v takom tvare ako celý citovaný príspevok ? Čiže v modrom okienku.


V modrom okienku budeš mať, ak nebudeš písať hneď pod citáciu, ale o riadok, dva nižšie. Teda ja to tak musím robiť (bez ohľadu na citáciu celú, alebo čiastočnú ak z citovaného časť vymažem).
Olice
26.07.07,17:00
V modrom okienku budeš mať, ak nebudeš písať hneď pod citáciu, ale o riadok, dva nižšie.
Áno, ďakujem. Je to tak, može sa vymazať časť príspevku, len sa asi nesmie vymazať to posledné slovo v zátvorke (/quote).
Dovolil som si to vyskúšať na Tvojom príspevku.:)
lenkak
26.07.07,17:05
V modrom okienku budeš mať, ak nebudeš písať hneď pod citáciu, ale o riadok, dva nižšie. Teda ja to tak musím robiť (bez ohľadu na citáciu celú, alebo čiastočnú ak z citovaného časť vymažem).Stačí písať hneď po stlačení citu po zobrazení textu za [/quote].
Richard
28.07.07,09:37
je to tzv. uzatvárací tag. vždy musí byť začiatok a koniec
[quote] označuje začiatok
a ["/"quote] označuje koniec (tie úvodzovky som tam dal aby to Porada nevykonala, teda nepremenila na citovanie príspevku :)
alla66
06.04.09,17:25
Ahojte
Nechcem meniť pravidlá Porady, len dať malý návrh.

Neviem, či to zaregistrovali viacerí poraďáci, ide o citovanie príspevku. V posledných príspevkoch , ktoré sú rozpísané niekedy i na pol strany je prevaha citovania a pod ňou len krátka odpoveď.

S citovaním je potrebné zaobchádzať rozumne, inak budú príspevky veľmi neprehľadné. Nemalo by sa preto bezmyšlienkovite klepnúť na tlačítko Cituj a pripísať reakciu. Z citovaného príspevku je treba vybrať len časť, na ktorú reagujete, napríklad jednu vetu.

Alebo citovať celý text, ak odpovedám na danú otázku a príspevky predo mnou boli mimotemy.


Ak budete súhlasiť, budem rada, ak nie, budem rešpektovať vaše názory.
Ďakujem


.
Marína
06.04.09,17:49
časť citátu:

Z citovaného príspevku je treba vybrať len časť, na ktorú reagujete, napríklad jednu vetu.
.
Alla, súhlasím s tebou s malou výhradou, že ak sa cituje časť príspevku, citujúci citovaný si "zaslúži", aby ostatní na to boli upozornení, že sa neuvádza celý jeho text. Napr. ako v tomto prípade. Osobne som tak zvykla robiť aj doteraz. Netvrdím, že v minulosti sa nestalo, že som si na to nedala pozor.
alla66
06.04.09,18:05
Marína, plne súhlasím....oprav ma....Ty píšeš citujúci si "zaslúži"....nie je správne "citovaný" si zaslúži, aby ostatní na to boli upozornení....?
Marína
06.04.09,20:20
Ďakujem:), opravujem.
buchač
07.04.09,05:44
Stačí označiť tú časť príspevku , ktorá je aktuálna , t.j.chcem citovať a reagovať a potom kliknúť na ikonu , znázorňujúcu text .
Marína
07.04.09,07:09
Stačí označiť tú časť príspevku , ktorá je aktuálna , t.j.chcem citovať a reagovať a potom kliknúť na ikonu , znázorňujúcu text .
My sme sa bavili o citovaní dlhého textu, aby sa v takom prípade nezobrazoval celý.
buchač
07.04.09,09:57
Oprava .....sorry .
alla66
07.04.09,11:31
Ahojte
Nechcem meniť pravidlá Porady, len dať malý návrh.

Neviem, či to zaregistrovali viacerí poraďáci, ide o citovanie príspevku. V posledných príspevkoch , ktoré sú rozpísané niekedy i na pol strany je prevaha citovania a pod ňou len krátka odpoveď.

S citovaním je potrebné zaobchádzať rozumne, inak budú príspevky veľmi neprehľadné. Nemalo by sa preto bezmyšlienkovite klepnúť na tlačítko Cituj a pripísať reakciu. Z citovaného príspevku je treba vybrať len časť, na ktorú reagujete, napríklad jednu vetu.

Alebo citovať celý text, ak odpovedám na danú otázku a príspevky predo mnou boli mimotemy.


Ak budete súhlasiť, budem rada, ak nie, budem rešpektovať vaše názory.
Ďakujem


.

buchač:

Marína myslela tento text a príspevok.
alla66
07.04.09,12:28
Oprava .....sorry .

Mohol si aspoň napísať svoj názor. :)
buchač
07.04.09,13:12
Mohol si aspoň napísať svoj názor. :)

Jáááááááj , som si nevšimol , vo co gou .

No niekedy to nejde inak , nakoľko by bola časť príspevoku vytrhnutá z kontextu a nejak opisovanie , zdôvodňovanie zvykne byť dosť zdĺhavé .

Snažím sa byť väčšinou stručný , no niekedy dostanem odpoveď typu :
" ...nerozumiem , nechápem , prečo ,....."

Možno je to mimotemy , ale občas sa mi zdá , že niekto neporuzumejúc odpovedi ju radšej zavrhne hneď , ako by sa zamyslel .
Markantný príklad - príspevok , ten som ale odstránil / nie je problém priložiť / , ktorý bol síce rap , ale pojednával o vojne , násilí , boj proti tomu . Tomu textu v uvedenom videu nebolo potrebné rozumieť , stačilo ho len vidieť a odsledovať .....Rozumejú mu len fakt raperi , aj to americkí , takýto je to slang .....
Odpoveď :
http://www.porada.sk/994241-post383.html
alla66
07.04.09,16:05
buchač napísal:
Snažím sa byť väčšinou stručný , no niekedy dostanem odpoveď typu :
" ...nerozumiem , nechápem , prečo ,....."

Ja som ťa tiež nepochopila. Ani sa nečudujem, že dostávaš takéto odpovede....chcela som vedieť názor na "premnoženie dlhých citátov", nie dôvod, prečo si zmazal príspevok.:)
buchač
07.04.09,16:14
buchač napísal:
Snažím sa byť väčšinou stručný , no niekedy dostanem odpoveď typu :
" ...nerozumiem , nechápem , prečo ,....."

Ja som ťa tiež nepochopila. Ani sa nečudujem, že dostávaš takéto odpovede....chcela som vedieť názor na "premnoženie dlhých citátov", nie dôvod, prečo si zmazal príspevok.:)

No , čo už so mnou , ale nevadí .....

Hádam vydržíte a ak nie , tak do mňa ! ! ! ! ! !

ALE , požiadam , slušne .....potom pre zmenu vydržím nakladačku od všetkých JA ;):---:cool: