buterflicek
26.07.07,21:42
ak zalozim sro a firma budem mat nulove naklady, a vyfakturuje napr milion ake percento bude mat z toho majitel???
Zoltán Kovács
26.07.07,20:30
ak zalozim sro a firma budem mat nulove naklady, a vyfakturuje napr milion ake percento bude mat z toho majitel???

Zaplatíš 19% daň a čistý zisk, t.j. 810 tisíc si rozdelíš podľa rozhodnutia valného zhromaždenia, resp. rozhodnutia jediného spoločníka.
Dáša_
27.07.07,04:36
to znamená, že si spoločník vyplatí 810 tisíc a neplatí z toho žiadne dodatočné odvody, dane, nič.
mysimis
27.07.07,05:04
Budem mimotemy

Dovolím si upozorniť na nasledovné:

"Od 1.2.2007 bez súhlasu autorov možno použiť len krátku časť textov z webovej stránky drak.porada.sk vo forme citácie na webovej stránke porada.sk. Citácie úplných textov sú dovolené len so súhlasom ich autora.

Pri akejkoľvek citácii sa musí uviesť ako zdroj webová stránka drak.porada.sk a link na citovaný text z webovej stránky drak.porada.sk."

Dodržiavajú všetci "draci" tento Copyright, ktorý som si dovolil odcitovať zo stránky drak.porada.sk?


Ospravedlňujem sa, už som to vymazala.
endrju
27.07.07,05:09
Zaplatíš 19% daň a čistý zisk, t.j. 810 tisíc si rozdelíš podľa rozhodnutia valného zhromaždenia, resp. rozhodnutia jediného spoločníka.
to znamená, že si spoločník vyplatí 810 tisíc a neplatí z toho žiadne dodatočné odvody, dane, nič.

Obchodný zákonník nie je moja "parketa" a čítal som ho zatiaľ dosť povrchne. Mýlim sa, ak budem tvrdiť, že pri rozdelení zisku s.r.o. (po zdanení) existuje povinnosť vytvárať nejaký rezervný fond a preto zisk s.r.o. (po zdanení) nie je možné rozdeliť celý iba spoločníkom s.r.o.?
ucetni_fantozzi
27.07.07,05:25
Obchodný zákonník nie je moja "parketa" a čítal som ho zatiaľ dosť povrchne. Mýlim sa, ak budem tvrdiť, že pri rozdelení zisku s.r.o. (po zdanení) existuje povinnosť vytvárať nejaký rezervný fond a preto zisk s.r.o. (po zdanení) nie je možné rozdeliť celý iba spoločníkom s.r.o.?

nemylis sa - obchodny zakonnik v §217 uklada povinnost tvorit zo zisku rezervny fond vo vyske urcenu stanovami, minimalne 10% az do stanovenej vysky, minimalne 20% zakladneho imania...
endrju
27.07.07,05:29
Ďakujem za informácie. Takže suma 810 tisíc je asi prehnaná v tejto hypotetickej diskusii o tom, koľko najviac je možné "zarobiť" z milióna korún obratu. ;)
vieroslava
27.07.07,05:38
Myslim, že nie je prehnaná. Ak máš rezervný fond už vytvorený v stanovenej výške, môžeš si rozdeliť celý zisk po zdanení.
Johanka
27.07.07,06:27
ak zalozim sro a firma budem mat nulove naklady, a vyfakturuje napr milion ake percento bude mat z toho majitel???
S.r.o. bude mať určite náklady spojené so zriadením spoločnosti....;)
Pri tak vysokej daňovej povinnosti pre daň z príjmov PO netreba zabudunúť na to, že vznikne povinnosť platiť preddavky na daň ...


nemylis sa - obchodny zakonnik v §217 uklada povinnost tvorit zo zisku rezervny fond vo vyske urcenu stanovami, minimalne 10% az do stanovenej vysky, minimalne 20% zakladneho imania...

Spomínaný § upravuje tvorbu rezervného fondu akciových spoločností.
Spoločnosť s ručením obmedzeným tvorí rezervný fond podľa
§ 124 Obchodného zákonníka
(1) Spoločnosť vytvára rezervný fond (§ 67) v čase a vo výške, ktorú určuje spoločenská zmluva; ak sa rezervný fond nevytvorí už pri vzniku spoločnosti, je spoločnosť povinná ho vytvoriť z čistého zisku vykázaného v riadnej účtovnej závierke za rok, v ktorom sa zisk po prvý raz vytvorí, a to vo výške najmenej 5 % z čistého zisku, nie však viac ako 10 % základného imania. Tento fond je povinná každoročne dopĺňať o sumu určenú v spoločenskej zmluve alebo v stanovách, najmenej však vo výške 5% z čistého zisku vyčísleného v ročnej účtovnej závierke, až do dosiahnutia výšky rezervného fondu určenej v spoločenskej zmluve alebo v stanovách, najmenej však do výšky 10 % základného imania.
hasekov
07.08.07,16:00
Vie mi niekto poradiť, prevadzam podiely celej s.r.o. na nového nadobúdatela a v Z mluve o prevode sme sa dohodli, že nový nadobúdateľ odovzdá Zmluvu o prevode podielov na súd k prevedeniu zmien. Mna zaujíma, čo sa stane v prípade ak nový nadobúdatel túto zmluvu o prevode podielov neodovzdá na registráciu na súd ? Za rýchlu odpoved vopred ďakujem.
josh
08.08.07,05:32
v pripade, ak bude zmluva dorucena spolocnosti, je ucinna, tzn. prevod nastal. konatel potom v pripade, ak neoznami tuto skutocnost obchodnemu registru, dostane pokutu