SEDRINO
27.07.07,01:24
Zdravím potreboval by som vedieť či by som si mohol založit živnosť aj napriek tomu že nemam žiadny výuční list na zameraný odbor.Mam spravení Masérsky kurz a chcel by som vtom začať ponikať daju mi na to živnosť???????Dakujem:confused:
Steven111
26.07.07,23:49
Určite k tomu budeš potrebovať aj nejakú prax...
Melnick
26.07.07,23:57
ŽIVNOSTI, KTORÉ MÔŽU VYKONÁVAŤ IBA OSOBY S OSOBITNOU ODBORNOU SPÔSOBILOSŤOU

A. Externe (u zákazníka) vykonávané remeselné živnosti
Vodoinštalatérstvo a kúrenárstvo
Inštalácia a opravy chladiacich zariadení
Plynoinštalatérstvo

B. Živnosti vykonávané v prevádzkarni alebo externe
Holičstvo a kaderníctvo
Kozmetické služby
Pedikúra
Sprievodca cestovného ruchu
Masérske služby
Príloha č. 5
k zákonu č. 455/1991 Zb.
v znení neskorších predpisov

Potrebné je absolvovanie masérskeho kurzu zakončeného skúškou, organizovaného inštitúciou akreditovanou príslušným ústredným orgánom štátnej správy. Čiže je veľmi dôležité kde si masérsky kurz absolvoval a tiež, či si ho ukončil skúškou.

PS. Vymaž rovnaké témy.:)
SEDRINO
27.07.07,11:46
A keby som si chcel otvoriť dajme tomu krčmu a niesom za to vyučení mohol by som si to otvoriť len z obyčajným barmanskym kurzom a praxou????Dakujem
Johanka
27.07.07,11:47
alpland
29.07.07,07:18
Je mozne vykonavat pracu masera po absolvovani akreditovaneho kurzu klasicka manualna masaz prostrednictvom akademie vzdelavania, moji znamy ho absolvovali a podnikaju ako maseri.Mozne je aj prostrednictvom SČK.
Melnick
29.07.07,18:29
A keby som si chcel otvoriť dajme tomu krčmu a niesom za to vyučení mohol by som si to otvoriť len z obyčajným barmanskym kurzom a praxou????Dakujem
Áno ,krčmu si môžeš otvoriť,ale ak nemáš zodpovedajúce vzdelanie ,musíš mať zodpovedného zástupcu,ktorý tieto kritéria spĺňa.:)
Gabika a Martin
05.08.07,17:44
Ahoj SEDRINO, som masérka a mám ŽL.

Na založenie ŽL pre masérske služby potrebuješ osvedčenie o spôsobilosti v odbore MASER. Nadobudneš ho kurzom klasickej masáže - ukončený skúškou., alebo školou v odbore fyzioterapeut/masér/.
nela07
05.06.09,06:38
Dobrý deň, ak má s.r.o. v ŽL predmet živnosti prevádzku zariadení na regeneráciu a rekondíciu a chce vykonávať masáže musí si to osobitne uviesť do ŽL - doplniť masérske služby, keďže ide o viazanú živnosť? A čo sa týka masérskych služieb musia mať zodpovednú osobu s vyštudovanou strednou zdravotnou školou v pracovnom pomere, alebo stačí, že má spoločníčka masérsky kurz a má o tom certifikát? Prípadne musí mať prax? Ďakujem za odpovede.
akina
05.06.09,06:58
Dobrý deň, ak má s.r.o. v ŽL predmet živnosti prevádzku zariadení na regeneráciu a rekondíciu a chce vykonávať masáže musí si to osobitne uviesť do ŽL - doplniť masérske služby, keďže ide o viazanú živnosť? A čo sa týka masérskych služieb musia mať zodpovednú osobu s vyštudovanou strednou zdravotnou školou v pracovnom pomere, alebo stačí, že má spoločníčka masérsky kurz a má o tom certifikát? Prípadne musí mať prax? Ďakujem za odpovede.
Je potrebné vybaviť si živnosť na masérske služby. Zodpovedný zástupca musí mať pracovnú zmluvu, to neplatí ak je ním manžel ( manželka ) podnikateľa alebo podnikateľov príbuzný v priamom rade alebo súrodenec, alebo ak ide o právnickú osobu, jej spoločník alebo člen. V prípade, že vaša spoločníčka absolvovala masérsky kurz zakončený skúškou v akreditovanom vzdelávacom zariadení, doklad o odbornej spôsobilosti bude platiť. Odborná spôsobilosť na výkon masérskych služieb sa preukazuje tiež dokladom o ukončení strednej zdravotníckej školy, alebo absolvovaním lekárskej fakulty alebo absolvovaním vysokej školy telovýchovného smeru.