berry
27.07.07,06:22
Pekný deň. Naša spoločnosť ide zaslať do archívu listín účtovnú závierku. Robím to po prvý krát. Akú formu by mala mať?
Bude to dobre ak ju budem mať zviazanú? Alebo stači iba v euroobale. Akú formu by mala mať?
A ešte sa chcem spýtať, kde sa to odovzdáva?Priamo na obchodnom registri? A aké mi dajú potvrdenie, že som im ju odovzdala? Alebo ju stačí poslať?
Ďakujem
plavčík
27.07.07,05:00
Už to tu bolo veľa krát písané....skús trocha cez vyhľadávanie ....

Stačí poslať poštou na adresu tvojho okresného súdu so sprievodným listom napríklad takéhoto znenia:

ADRESA: Okresný súd v.......






Vec: Uloženie ročnej účtovnej závierky za rok 2006



V súlade s § 40 Obchodného zákonníka č. 513/1991 Zb. Vám v prílohe zasielame na uloženie ročnú účtovnú závierku našej spoločnosti za rok 2006.
S pozdravom






podpis konateľa/alebo člena predstavenstva





Prílohy:
- Správa nezávislého audítora za rok 2006 (ak ste auditovaná spoločnosť ), krorá obsahuje zároveň :
- Súvahu za rok 2006
- Výkaz ziskov a strát za rok 2006
- Poznámky k účtovnej závierke za rok 2006
- Schválená Výročná správa za rok 2006
berry
27.07.07,05:12
Ano ja mám už také tlačivo napísané. Ale neprikladá sa to náhodou k účtovnej závierke? A mne zas nič neostane aby som sa preukázala, že som to na registri odovzdala.
A trochu som sa aj divala po porade, ale nikde to tu nie je napísané tak jasne. V jednom príspevku je napísane tak a v druhom inak . Tak som si to chcela iba spresniť.
plavčík
27.07.07,05:14
Pošli to s doručenkou a tá sa vráti potvrdená a ak chceš mať potvrdenie odnes to do podateľne a daj si potvrdiť sprievodný list kde máš napísané že podávaš aj prílohy.
berry
27.07.07,05:21
O. K . Ďakujem
A ešte jedná otázka . Nemusí to byť nejako zviazané? Alebo ja neviem . Nemá to nejakú predpísanú formu?
plavčík
27.07.07,07:32
My to máme zviazané, ale nie je to povinnosť. Asi by som to "predieroval " a založil so dákej "viazačky".