enad
27.07.07,07:28
Milé kolegyne, kolegovia.

Naša firma sa rozhodla pre zmenu účt. soft. Doteraz sme mali NAV a absolutne nevyhovoval po účtovnej stránke.
Základné údaje o firme: stredne veľká obchodná firma, máme externé účtovníčky.
Na výber máme z týchto soft :
OMEGA (KROS)
POHODA (STORMWARE)
MONEY S3 (CIGLER SOFTWARE)
HELIOS ORANGE (LCS)
I6 (CYBERSOFT)
SOFTIP PACKET (SOFTIP)

Chcela by som Vás poprosiť o názory a najmä negatívne skúsenosti s uvedenými softwarmi. Tie pozitívne prezentujú predajcovia:D

Cca pred dvoma rokmi tu bola aj anketa k danej téme, ale nejde mi to už otvoriť a keďže doba pokročila tak som si dovolila túto tému opäť otvoriť. Dôraz kladiem najmä na to, aby tam bolo perfektné účtovníctvo známe širokej verejnosti účtovníčiek...

Ďakujem a želám pekný deň!
Gabi03
27.07.07,05:33
Ja mám skúsenosti iba s jedným spomínaný SW. Aj to skôr len pozitívne. :rolleyes:
No chcela som sa spýtať, keď máte externých účtovníkov, najmä oni by mali čo to do toho povedať, nie?
Dada
27.07.07,05:48
Aj ja mám len pozitívne skúsenosti s jedným z daných softvérov. A ako píše Gabi03 externí účtovníci by si mali "vybrať".
enad
27.07.07,05:54
externé účtovníčky sa musia vedieť prispôsobiť. Soft musí vyhovovať najmä potrebám firmy.
enad
27.07.07,05:54
Aj ja mám len pozitívne skúsenosti s jedným z daných softvérov. A ako píše Gabi03 externí účtovníci by si mali "vybrať".
a napíšeš aj s ktorým?

Ďakujem
Gabi03
27.07.07,05:57
externé účtovníčky sa musia vedieť prispôsobiť. Soft musí vyhovovať najmä potrebám firmy.

:D To je samozrejmé. Ja som skôr upozorňovala na to, že účtovníčky už poznajú firmu a potreby firmy.
enad
27.07.07,06:01
:D To je samozrejmé. Ja som skôr upozorňovala na to, že účtovníčky už poznajú firmu a potreby firmy.
práve že nepoznaju. Firma, ktorá nám spracováva účtu tu v priebehu pol roka už poslal 4 babu....:(
enad
03.08.07,18:18
prosim Vas, ozve sa mi niekto kto pracuje s I6 ?Potrebovala by som nejake info, prip. referencie prave na tento soft.
Dakujem
janci10
02.10.07,12:03
Pekný deň prajem,

vrátim sa k pôvodnej otázke: je jasné, že všetko záleží od účtovníčiek - ale v konečnom dôsledku, tie účtovníčky si zvyknú....

Z tebou spomínaných SW mám skúsenosť v praxi s dvoma: MRP a Pohoda. Sú to absolútne neporovnateľné programy, MRP je 4.liga. Win verzia je z veľkej časti ovládaná myšou, čo neuveriteľne spomaľuje prácu, DOS verzia je lepšia - ale je už stará...

Mihol som sa okolo Money S3 - nedosahuje úroveň Pohody.

"Iné kafe" je Omega od Krosu. Musím priznať, že som skúšal len demo, ale tento program dosahuje oveľa vyššiu konformitu ako Pohoda. Ak Vaša firma nepozerá na pár tisíc navyše - určite by som doporučoval produkty Krosu.
Avšak - zrejme budete potrebovať aj soft na mzdy, Olymp - to sú ďalšie náklady.

Záver je asi taký, že ak hľadáš najvýhodnejší pomer cena/čo soft ponúka, víťazí Pohoda. Ak nehľadiš na nejaký ten groš navyše, ber Kros...

Toto je môj, absolútne subjektívny názor;)
MarcelkaT
02.10.07,12:24
Skús program od firmy SunSoft Plus, s.r.o.. Majú aj podvojné učto aj mzdy. Vyžiadaj si info na sunsoft@sunsoft.sk. Aj cena je prijateľná.