Magica41
27.07.07,07:31
Aký je rozdiel medzi dohodou o vykonaní práce a dohodou o pracovnej činnosti? Ako rozlíšiť čo je výsledok práce a čo druh práce? Čo sa odvádza Socialnej poisťovni z dohody o pracovnej činnosti?
ZuzanaP
27.07.07,05:55
Odvádza sa to isté ako pr i DOVP - teda úrazové poistenie, garančné, príp. daň.
Magica41
27.07.07,06:25
A rozdiel medzi výsledkom práce a druhom práce pri dohodách?
abel
27.07.07,06:41
Aký je rozdiel medzi dohodou o vykonaní práce a dohodou o pracovnej činnosti? Ako rozlíšiť čo je výsledok práce a čo druh práce? Čo sa odvádza Socialnej poisťovni z dohody o pracovnej činnosti?
Dohoda o pracovnej činnosti bola od 1. 4. 2002 zrušená.
ZuzanaP
27.07.07,06:43
Dohoda o pracovnej činnosti bola od 1. 4. 2002 zrušená.


A znovu obnovená od 01. 09. 2007.....;)
irma1
27.07.07,06:44
A rozdiel medzi výsledkom práce a druhom práce pri dohodách?

Takto nám poradil právnik:
Práca = závozník
Dohoda o vykonaní práce - má byť určený výsledok práce: naloženie a vyloženie 60 kg tovaru
Dohoda o pracovnej činnosti - má byť určený druh práce: nakladanie a vykladanie tovaru
abel
27.07.07,06:55
A znovu obnovená od 01. 09. 2007.....;)
Tiež som o tom počula http://www.porada.sk/?p=489982&postcount=8
ale hľadám to v tom novom znení a neviem pod akým § to nájsť :confused: keď aj v tom novom znení vidím toto :
§ 226a
Dohoda o pracovnej činnosti
Na začiatok (http://www.porada.sk/t56527-zakonnik-prace.html#hore)

zrušený
ZuzanaP
27.07.07,07:04
Tiež ma to zmiatlo:

§ 228a
Dohoda o pracovnej činnosti

(1) Na základe dohody o pracovnej činnosti možno vykonávať pracovnú činnosť v rozsahu najviac 10 hodín týždenne.

(2) Dohodu o pracovnej činnosti je zamestnávateľ povinný uzatvoriť písomne, inak je neplatná. V dohode o pracovnej činnosti musí byť uvedená dohodnutá práca, dohodnutá odmena za vykonávanú prácu, dohodnutý rozsah pracovného času a doba, na ktorú sa dohoda uzatvára. Jedno vyhotovenie dohody o pracovnej činnosti je zamestnávateľ povinný vydať zamestnancovi.

(3) Dohoda o pracovnej činnosti sa uzatvára na určitú dobu alebo na neurčitý čas. V dohode možno dohodnúť spôsob jej skončenia. Okamžité skončenie dohody možno dohodnúť len na prípady, v ktorých možno okamžite skončiť pracovný pomer. Ak spôsob skončenia nevyplýva priamo z uzatvorenej dohody, možno ju skončiť dohodou účastníkov k dohodnutému dňu a jednostranne len výpoveďou bez uvedenia dôvodu s 15 - dennou výpovednou dobou, ktorá sa začína dňom, v ktorom sa písomná výpoveď doručila.
Magica41
27.07.07,07:15
Teda ak mám zamestnanú upratovačku na dohodu o vykonaní práce 2 h týždenne mám jej dohodu zrušiť a podpísať dohodu o pracovnej činnosti?
Iveta Matlovičová
27.07.07,07:19
Ak je to pravidelne sa opakujúca činnosť - áno, bolo by to vhodné, dohodu o vykonaní práce môžeš uzavrieť s osobou, s ktorou sa dohodneš na práci, ktorá je jednorázová a ohradničený výsledkom napr. že ti umyje všetky okná na kancelárii :-))