m.a.j.u.s
27.07.07,08:31
Prosím Vás o radu.:o

Mám nového zamestnanca, ktorý k nám nastúpil v polovici júla. Má dieťa(17 r.), ktoré ide 1. rok na SŠ. Potvrdenie o návšteve školy mi je ochotný doniesť až v septembri (vzdialenosť školy). Má nárok na daňový bonus za 7. a 8. mesiac? Počula som aj niečo o potvrdení od bývalého zamestnávateľa na účely uplatnenia bonusu.
Mám ešte starého zamestnanca, ktorý má dieťa (malo 16r.) a ide 1. rok na SŠ. Potvrdenie o návšteve školy mi donesie tiež až v septembri. Má nárok na DB za 7. a 8. mesiac.

Ďakujem.
macula
27.07.07,07:19
Ja by som si počkala na to potvrdenie a daňový bonus by som nevyplatila za tie mesiace, pretože ten zamestnanec môže dať výpoveď a vy zostanete bez potvrdenia.V ročnom zučtovaní dane ,ak splní podmienky mu bude ten daňový bonus doplatený.
kačenka
27.07.07,07:39
v prvom prípade určite počkať, pretože sa jedná o nového zamestnanca a nemáte o ňom info, či predtým poberal DB a čo sa jedná u druhého zamestnanca by tom DB vyplatila, však každý prinesie potvrdenie o návšteve školy až v septembri. Ak ste mu doteraz vyplácali DB tak by som mu ho vyplatila aj za júl, august.
lenicka19
23.08.07,06:57
A nie je to náhodou tak, že dieťa je 7 a 8 mesiac ešte žiakom základnej školy a vy na tieto dva mesiace ešte žiadne potvrdenie nepotrebujete? Pretože stredná škola mu dá potvrdenie o návšteve až od 1.9.
vd dolina
23.08.07,07:17
...študent strednej školy je študentom aj počas prázdnin, to platí aj pre maturantov, pokiaľ nezačne pracovať je študentom do 31.8.2007 a rodič má nárok na daň.bonus. Osobne keby nemám potvrdenie, radšej by som mu bonus za júl, august neuplatnila a keď prinesie potvrdenie, potom sa mu to na konci roka vysporiada v ročnom zúčtovaní, kedy sa mu bonus vyplatí, keďže mu vznikne preplatok
uzivatel2
23.08.07,07:21
Prosím Vás o radu.:o

Mám nového zamestnanca, ktorý k nám nastúpil v polovici júla. Má dieťa(17 r.), ktoré ide 1. rok na SŠ. Potvrdenie o návšteve školy mi je ochotný doniesť až v septembri (vzdialenosť školy). Má nárok na daňový bonus za 7. a 8. mesiac? Počula som aj niečo o potvrdení od bývalého zamestnávateľa na účely uplatnenia bonusu.
Mám ešte starého zamestnanca, ktorý má dieťa (malo 16r.) a ide 1. rok na SŠ. Potvrdenie o návšteve školy mi donesie tiež až v septembri. Má nárok na DB za 7. a 8. mesiac.

Ďakujem.
Jednoduchšie asi bude ak donesie potvrdenie o poberaní prídavkov na dieťa.