MartinkoK
27.07.07,08:59
Dobrý deň,
chcela by som Vás poprosiť o radu, náš zamestnanec nastúpi v šk.roku 2007/2008 na vysokú školu - externé štúdium, odbor právna administratíva v podnikateľskej sfére, my sme s.r.o., chcem vedieť či mu môže firma platiť poplatok za štúdium cca 44000,- Sk za jeden rok a aký by mal tento výdavok vplyv na daň z príjmu PO.
ďakujem
Orsz
27.07.07,07:22
Dobrý deň,
chcela by som Vás poprosiť o radu, náš zamestnanec nastúpi v šk.roku 2007/2008 na vysokú školu - externé štúdium, odbor právna administratíva v podnikateľskej sfére, my sme s.r.o., chcem vedieť či mu môže firma platiť poplatok za štúdium cca 44000,- Sk za jeden rok a aký by mal tento výdavok vplyv na daň z príjmu PO.
ďakujem

Je to možné, ale treba spísať zmluvu so zamestnancom, že štúdium na tejto škole je určené pre výko funkcie v danej s.r.o., a musí sa zaviazať na ďalšie minimálne 3 roky po skončení štúdia, že neodíde zo zamestnania - inak bude musieť tieto peniaze vrátiť s.r.o.-čke - dá sa to určiť percentuálne, napr. ak by chcel odísť rok po ukončení, musí vrátiť 75% sumy, ak 2 roky 50%,.....atď.
Z pozície dane z PO, si musí vedieť firma obhájiť zvýšenie vzdelania a kvalifikácie zamestnanca - hlavne to, že táto funkcia si vyžaduje VŠ-vzdelanie, uviesť nejaké dôvody, prínos pre firmu....
Gabi03
27.07.07,07:27
Súhlasím s Orsz, ale musím upozorniť, že v šk. roku 2007/2008 externé štúdium ešte nie je spoplatnené. Toto bude až v nasledujúcom akademickom roku. To, čo sa platí už tento rok nie je na štúdium, ale nejaký dar. A to už ako chcete obhájiť, neviem. :rolleyes:

PS: Ak sa mýlim, opravte ma.
Orsz
27.07.07,14:10
Súhlasím s Orsz, ale musím upozorniť, že v šk. roku 2007/2008 externé štúdium ešte nie je spoplatnené. Toto bude až v nasledujúcom akademickom roku. To, čo sa platí už tento rok nie je na štúdium, ale nejaký dar. A to už ako chcete obhájiť, neviem. :rolleyes:

PS: Ak sa mýlim, opravte ma.

Gabi asi ide o súkromnú školu, je veľa škôl, kde sa platí už roky, takže v tom by snáď nemal byť problém :) .
betka
27.07.07,16:33
V ďalšom príspevku to bude....
betka
27.07.07,16:38