saglucka
27.07.07,10:03
Ahojte,
neviete pls niekto poradit?
Bola som na skoleni vo firme pre ktoru robim na zivnost, bolo to v Terchovej, ubytovanie a stravu mi platila firma, cestu som isla vlastnym autom.
Moze si dat firma za mna stravne a ubytko do nakladov?
Druha otazka, mozem si dat cestu do nakladov ja? Mam zaplatenu dan a auto je moje. Ako ju mam podlozit ze som tam skutocne bola?
Dakujem vsetkym
saglucka
27.07.07,08:24
Neviete pls nikto poradit?
Staci mi ako dolozenie ze som tam bola zapisnica zo skolenia?
saglucka
27.07.07,10:31
pls!!!!!!!!:mee:
Aisha
02.08.07,05:47
No podľa mňa si to môžeš dať do N ty ako živnostník a firme pre ktorú pracuješ to jednoducho refakturuješ, a až na základe tvojej faktúry si to môžu dať oni do N...
saglucka
03.08.07,09:28
Ide o to ze faktura je vystavena na firmu, a ubytovanie aj strava su na ich fakture, ja nemam zvlast fakturu.
Chobot
03.08.07,09:49
Ide o to ze faktura je vystavena na firmu, a ubytovanie aj strava su na ich fakture, ja nemam zvlast fakturu.

Keď je faktúra na ich meno, tak je to ťažšie. Podľa správnosti to malo byť na meno tvojej firmy, takto je to pre nich nedaňový náklad.

Ale dá sa to opraviť. Určite existuje zmluva medzi tou firmou a tebou ako živnostníkom. Uzavrite dodatok k tej zmluve (so spätným dátumom), kde sa dohodnete, že náklady za tvoje školenia budú uhrádzať oni. Tým pádom budú mať podklad, na základe ktorého si to budú môcť dať do nákladov.

Ty si tú cestu môžeš dať do svojich nákladov. Jednoducho vypíšeš vyúčtovanie SC, kde síce nebudeš mať nárok na stravné (lebo si ho mala bezplatne poskytnuté) ale budeš mať nárok na náhradu za použitie vlastného auta.