rrrrr
27.07.07,10:13
Dobrý den, potrebovala by som poradit. V zakone o statnej službe (312/2001) v §40 je,ze ak sa zrusi statnozamestnanecke miesto,tak patri nahrada mzdy ...
Chapem to ako odstupne a nedavame to do ZP a SP. Je to tak spravne.Dakujem za radu.
kvet
27.07.07,09:35
Náhradu podľa § 40 zákona o štátnej službe nemožno stotožňovať s odstupným ! Ak sa takáto náhrada poskytne vo výplate za mesiac, v ktorom ešte štátnozamestnanecký pomer trval, platí sa ZP aj SP.
Ak sa však poskytne po skončení štátnozamestnaneckého pomeru, neplatí sa ZP ani SP.
rrrrr
27.07.07,11:08
Do ZP to som si myslela,ale do SP je predsa VZ - prijem za vykonanu pracu a to nie je prijem za vykonanu pracu. Preco potom nejde do VZ do SP ani preplatok z RZ ZP. Uz som totalne dopletena.
rrrrr
29.07.07,07:03
Prosim,kde v zakone o soc.poisteni najdem,ze to ide do VZ,lebo to nie je ani prijem za vykonanu pracu a ani v nahradach to nie je vymenovane.
Dakujem pekne a krasny den.
rrrrr
23.08.07,11:54
Prosim p. Mihal pomozte,aj s vasou kolegynou p. Motyckovou sme sa rozpravali a tiez si nie je ista. Dakujem pekne
rrrrr
24.08.07,06:11
Ked mi nikto nevie poradit a poradili mi spytat sa p. Mihala, neberie sukromne spravy,tak ako ho mam oslovit. alebo mi poradite vy??????????