Julča
27.07.07,10:35
Idem fakturovať 3 stranný obchod. My v ňom vystupujeme ako 2. odberateľ. 1. odberateľ /ČR/ zaslal tovar priamo z Nemecka nášmu odberateľovi do SR. Ide mi o to , že ja to idem fakturovať nášmu slovenskému odberateľovi aj s DPH. Neviem či mám na faktúre uviesť , že sa jedná o 3 stranný obchod a tiež neviem aký dátum dať do dátumu zdaniteľného plnenia, keď dátum dodania tovaru viem len priližne že bol asi 17.-18.7.2007.
Za rady vopred ďakujem.
Julča
27.07.07,09:38
Nikto mi neporadí?
b.breza
27.07.07,10:37
Musím sa pozrieť don zákona. Môže byť odpoveď v pondelok?
Julča
27.07.07,10:40
Počkám aj do pondelka. Ja by som sa tiež pozrela do zákona, ale neviem v ktorom § to hľadať. Zatiaľ Ti ďakujem.
betka
27.07.07,11:44
Druhý odberateľ musí mať FA od 1.odberateľa, na kt. je uvedené IČ DPH tohto podnikateľa a Č DPH VAše.
Uvediete vo Vašom DP dodanie- ste určený ako osoba povinná platiť daň z dodania tovaru.
Musíte zaplatiť daň z ddodania tovaru uskutočnené v našom ČŠ.

Pri predaji tovaru u nás už postupujete nosrmálnym spôsobom. Ak predáte tovar. Ide o dodanie tovaru, čím Vám vzniká DP. FA Vášmu odberateľovi ZD+DPH. Už sa neriadite par. 45, kt. je pre trojstranný obchod.
Julča
27.07.07,11:50
Druhý odberateľ musí mať FA od 1.odberateľa, na kt. je uvedené IČ DPH tohto podnikateľa a Č DPH VAše.
Uvediete vo Vašom DP dodanie- ste určený ako osoba povinná platiť daň z dodania tovaru.
Musíte zaplatiť daň z ddodania tovaru uskutočnené v našom ČŠ.

Pri predaji tovaru u nás už postupujete nosrmálnym spôsobom. Ak predáte tovar. Ide o dodanie tovaru, čím Vám vzniká DP. FA Vášmu odberateľovi ZD+DPH. Už sa neriadite par. 45, kt. je pre trojstranný obchod.

Betka, tomuto všetkému rozumiem. Ja som vystvila na faktúre ZD+ DPH. Išlo mi len o to či tam písať že sa jedná o 3-stranný obchod. Z tvojej odpovede mi vyplýva, že to písať nemusím. Ale ešte stále neviem aký dátum dať do zdaniteľného plnenia, nakoľko neviem, kedy im ten tovar z Nemecka prišiel.
Musím si u môjho odberateľa zistiť presný dátum prevzatia tovaru?
krina
14.01.08,09:23
Dobrý deň,
V pripade že vystupujem ako 1 odberateľ a idem to fakturovat 2 odberateľovi, musí byť na fa. uvedený aj názov 1 dodávateľa alebo stací uviesť len krajinu pôvodu?
Vedeli by ste ma usmernit kde sú uvedené náležitosti fa v prípade 3-oj stranného obchodu.
Vopred ďakujem a prajem pekný deň!