AdrianaA
27.07.07,10:44
Je možné pri jednoosobovej s.r.o. urobiť zápisnicu z valného zhromaždenia alebo musí byť spísané rohodnutie jediného spoločníka?
Aljok
27.07.07,17:14
Obchodný zákonník

§ 132
Na začiatok

(1) Ak má spoločnosť jediného spoločníka, vykonáva tento spoločník pôsobnosť valného zhromaždenia. Rozhodnutie jediného spoločníka urobené pri výkone pôsobnosti valného zhromaždenia musí mať písomnú formu a musí ho podpísať, ak tento zákon neustanovuje inak.
AdrianaA
30.07.07,05:37
No ja som jeho rohodnutie najprv dala do zápisnice z valného zhromaždenia, ale váhala som či je to dobré. Potom som ale spísala rozhodnutie jediného spoločníka a to dala do zbierky listín. Ono v podstate rozhodnutie plne nahrádza zápisnicu z valného zhromaždenia, nie.
Aljok
30.07.07,06:21
Áno. Ak má spoločnosť iba jedného spoločníka nerobí sa zápisnica z valného zhromaždenia, ale rozhodnutie jediného spoločníka. Ak nemá spoločnosť povinnosť auditu do Zbierky listín vkladáš iba kópiu účtovnej závierky (súvaha, výkaz ziskov a strát, poznámky).
AdrianaA
30.07.07,06:36
Tak som to aj urobila. Ale radšej sa ešte spýtam. Ďakujem .
Aljok
30.07.07,06:39
Áno. Ak má spoločnosť iba jedného spoločníka nerobí sa zápisnica z valného zhromaždenia, ale rozhodnutie jediného spoločníka. Ak nemá spoločnosť povinnosť auditu do Zbierky listín vkladáš iba kópiu účtovnej závierky (súvaha, výkaz ziskov a strát, poznámky).
Svojou odpoveďou som Ti chcela poradiť, že ak nemá spoločnosť povinnosť auditu, nemusela si do ZL posielať rozhodnutie jed.spol.
AdrianaA
30.07.07,06:43
No tak to som nevedela.:eek: Ale nevadí. Už som im to poslala. Ešte raz ďakujem. Ono v tých rôznych hláseniach, výkazoch, prehľadoch a iných byrokratických záležitostí je náročné vyznať sa . Stále som v pozore, či som na niečo nezabudla:o .
jana2
30.07.07,11:31
Prosím Ťa, nemohla by si pripojiť vzor toho Rozhodnutia jediného spoločníka?
Ďakujem
Aljok
30.07.07,11:47
Pozri túto tému je tam ja vzor, v príspevku č. 6: http://www.porada.sk/t620-jediny-spolocnik-v-s-r-o.html
jana2
30.07.07,11:54
Ďakujem, veľmi mi to pomohlo.