katarina26
27.07.07,10:53
Dorbý deň,

Mám takýto problém:
Fyzická osoba Janko Hraško je SZČO a stavá hotel. Všetký náklady na obstaranie sa účtuju do OST.V.N. - obstaranie. Je platcom DPH takže si uplatňuje odpočty DPH.

Janko Hraško má zároveň aj spoločnosť Hrášok s.r.o. V budúcnosti plánuje Janko Hraško preradiť hotel (alebo previesť hotel) zo SZČO do s.r.o.-čky. Janko Hráško SZČO čerpá 2 úvery na stavbu hotela. Chýbajú mu ešte financie a ďalší úver vo výške 12 000 000,-Sk dostal na dostavbu hotela na S.r.o.-čku.

Aké zmluvné vzťahy by mali existovať medzi Jankom Hráškom SZČO a s.r.o.-čkou kde je J.Hráško jediným konateľom a spoločníkom, aby čerpanie úveru a neskôr aj preradenie hotela do majetku s.r.o. bolo v poriadku?

Ďakujem vám za akékoľvek odborné návrhy a pomoc.
katarina26
27.07.07,10:55
Môže Janko Hráško vôbec uzavrieť zmluvu sám so sebou?
Johanka
27.07.07,11:22
Dorbý deň,

Mám takýto problém:
Fyzická osoba Janko Hraško je SZČO a stavá hotel. Všetký náklady na obstaranie sa účtuju do OST.V.N. - obstaranie. Je platcom DPH takže si uplatňuje odpočty DPH.

Janko Hraško má zároveň aj spoločnosť Hrášok s.r.o. V budúcnosti plánuje Janko Hraško preradiť hotel (alebo previesť hotel) zo SZČO do s.r.o.-čky. Janko Hráško SZČO čerpá 2 úvery na stavbu hotela. Chýbajú mu ešte financie a ďalší úver vo výške 12 000 000,-Sk dostal na dostavbu hotela na S.r.o.-čku.

Aké zmluvné vzťahy by mali existovať medzi Jankom Hráškom SZČO a s.r.o.-čkou kde je J.Hráško jediným konateľom a spoločníkom, aby čerpanie úveru a neskôr aj preradenie hotela do majetku s.r.o. bolo v poriadku?

Ďakujem vám za akékoľvek odborné návrhy a pomoc.´
Janko Hraško posunie (formu zatiaľ nevieme) hotel až po jeho dokončení, resp. skolaudovaní ?
Ak áno, jedno z možných riešení by mohla byť pôžička medzi Hrášok s.r.o. a Janko Hraško s príslušným úrokom ...

... iba by som poopravila nadpis témy - konateľom a spoločníkom je občan Janko Hraško. To, že tento občan má príjmy ako SZČO je vo vzťahu k s.r.o. nepodstatné.
katarina26
27.07.07,11:28
Áno, hotel sa presunie do s.r.o. až po skolaudovaní.

Predpokladám dobre že v cene určenej znalcom sa hotel zaradí do majetku spoločnosti ???

ps: Ten názov opravím.
katarina26
27.07.07,11:32
Ako mám opraviť názov?
Johanka
27.07.07,11:43
Áno, hotel sa presunie do s.r.o. až po skolaudovaní.

Predpokladám dobre že v cene určenej znalcom sa hotel zaradí do majetku spoločnosti ???

ps: Ten názov opravím.
Prečo cena podľa znaleckého posudku? Je Hrášok s.r.o platiteľom DPH?
katarina26
30.07.07,07:52
Hrášok s.r.o. zatiaľ nie je platiteľom DPH.
emgeton
04.09.07,19:36
Z daňového hľadiska nie je dôvod dávať robiť znalecký posudok.
Prevedenie, resp. preradenie skolaudovaného hotela je možné kúpno-predajnou zmluvou, vkladom do s.r.o. a pod. Osobne by som to predal.
Zoltán Kovács
04.09.07,19:45
Prípadne by som podpísal zmluvu o budúcej zmluve.