Dana7
27.07.07,11:03
Dobrý deň,

prosím vás o radu ohľadom držiteľa preukazu ZŤP. Zamestnankyňa sa stala ZŤP a má preukaz, kde je uvedená platnosť od 18. 7. 2007.
Viem, že zo zákona o zdravotnom poistení sa platia polovičné odvody. Žiaľ, neviem sa nikde dopátrať paragrafu, od ktorého dátumu má nárok na polovičné odvody. Môžem jej to uplatniť už v júli, alebo až v auguste? Ak by som to chcela priznať od 18. 7. - tak to nie je technicky možné v programe.
Prosím poraďte niekto ako na to, alebo aspoň, kde sa to dá zistiť.

Ďakujem a prajem všetkým pekný víkend.
Zita4
27.07.07,09:38
Dobrý deň,

prosím vás o radu ohľadom držiteľa preukazu ZŤP. Zamestnankyňa sa stala ZŤP a má preukaz, kde je uvedená platnosť od 18. 7. 2007.
Viem, že zo zákona o zdravotnom poistení sa platia polovičné odvody. Žiaľ, neviem sa nikde dopátrať paragrafu, od ktorého dátumu má nárok na polovičné odvody. Môžem jej to uplatniť už v júli, alebo až v auguste? Ak by som to chcela priznať od 18. 7. - tak to nie je technicky možné v programe.
Prosím poraďte niekto ako na to, alebo aspoň, kde sa to dá zistiť.
Ďakujem a prajem všetkým pekný víkend.
Máš to v § 12 ods 2 Zákona o zdravotnom poistení:
Sadzba poistného pre osoby so zdravotným postihnutím sa uplatní v kalendárnom mesiaci, v ktorom bola táto osoba považovaná za osobu so zdravotným postihnutím aspoň jeden deň.
ondrejvla
27.07.07,18:52
Máš to v § 12 ods 2 Zákona o zdravotnom poistení:
Sadzba poistného pre osoby so zdravotným postihnutím sa uplatní v kalendárnom mesiaci, v ktorom bola táto osoba považovaná za osobu so zdravotným postihnutím aspoň jeden deň.

Súhlasím a doplním, žiadaj si od nej kópiu listu, v ktorom jej ÚPSVaR oznamuje že je uznaná ZŤP, tento si založ do osobnej dokumentácie pracovníčky.
korduľa
26.06.12,11:23
dobry den,

dnes som sa dozvedela, ze zamestnanec ma preukaz ZTP a ma platit polovicne odvody do ZP od 08.01.2010. musim poslat opravne mesacne vykazy, ako to potom vysporiadam zamestnancovi - rozdiel v odvodoch, mozem mu to poslat na ucet ako neopravnene stiahnute poistne na ZP, pripadne cez pokladnu? co sa tyka zamestnavatela, tak rozdiel vysporiadam v najblizsich odvodoch, ze menej odvedie, ale potrebujem vratit zamestnancovi ten rozdiel