saman1
28.07.07,19:57
Môže si FO - živnostník zaúčtovať ako výdavok lístky MHD, SAD, prípadne ŽSR?
svojar
29.07.07,09:49
Pokiaľ sa jedná o pracovnú cestu, tak áno.
saman1
29.07.07,21:28
Pokiaľ sa jedná o pracovnú cestu, tak áno.
Môžem sám sebe vypísať pracovnú cestu? Nie iba zamestnancom (žiadnych nemám)? Ako takúto pracovnú cestu zaúčtujem v Alfe, a, mám nárok aj na stravné? Ak áno, mám naň nárok, aj keď som súčasne samestnaný?
liba2
30.07.07,02:13
Môžem sám sebe vypísať pracovnú cestu? ÁNO
Nie iba zamestnancom (žiadnych nemám)? Ako takúto pracovnú cestu zaúčtujem v Alfe, spravidla sa PC účtujú ako interné doklady.
a, mám nárok aj na stravné? Na stravné podľa zákona o cestovných náhradáš máš nárok ak splníš podmienky určené zákonom. To že si zamestnaný nemá priamy vplyv na stravné. Nesmie dôjsť k vyplate stravného podľa ZCN a stravného lístka za ten istý deň, ten istý čas, teda k duplicite.
Ak áno, mám naň nárok, aj keď som súčasne samestnaný?
odpoveď je modrá
rastom
31.07.07,10:56
Prečo ako interný doklad? Prečo nie normálne ako výdavkovy?
Ja to dávam, cez výdavkový.
liba2
31.07.07,11:11
Prečo ako interný doklad? Prečo nie normálne ako výdavkovy?
Ja to dávam, cez výdavkový.
Cez ID ako nepeňažnú operáciu - len dostať do výdavkov.
Ak si chceš aj vyplatiť Sk, tak cez výdavkový.
rastom
01.08.07,10:48
Samozrejme, že chcem.
prečo by si iekto nechcel vypaltiť peniaze, ked to zaplatil na cest. lístkoch?
:)
saman1
11.08.07,19:08
dakujem za odpoved, mam este otazku - pokiaľ by nešlo o pracovnu cestu? napr. použijem MHD v mieste bydliska aby som sa dopravil ku klientovi.

a, nie je divne, ze som v zamestnani :) v hlavnom pracovnom pomere u zamestnavatela, a sucastne na pracovnej ceste ako FO - podnikatel? :) to len na okraj, v Alfe som nasiel ale moznost vypisat cestovny prikaz len pre zamestnanca, a ja sam seba asi nebudem nahadzovat ako zamestnanca, to by bola blbost. A, nie je nejaka ina cesta? Nahadzovat, ze som kazdy den na pracovnej ceste a miniem cca 30 sk na mhd, to sa mi velmi nechce, neda sa to nejako pausalne, napr. za cely mesiac?