augusta
29.07.07,10:58
Manžel potrebuje uzatvoriť životné poistenie - brali sme hypotekárny úver. Vzhľadom na jeho vek - 42 r. a na to, že má mierne zvýšený krvný tlak, to nie je jednoduché. Ponuka poisťovní sa týka poistky len pre prípad úmrtia úrazom, no naším zámerom je uzatvoriť poistku, ktorá bude pokrývať smrť bez obmedzenia, príp. i trvalú invaliditu. Vedel by nám niekto poradiť výhodné životné poistenie v tomto prípade? Vopred ďakujem
Manual
29.07.07,09:06
http://www.kontinuita.sk/index/index.php
skús tu, myslím že by si mala pochodiť k spokojnosti
Pekný deň...
endrju
29.07.07,10:09
Oplatí sa vyskúšať aj google, yahoo a podobné vyhľadávače. Nájdeš toho "milión".

Na slovenskom trhu pôsobí minimálne 5 veľkých poisťovní (Amslico, Allianz, Kooperatíva, ING, vyššie spomenutá Kontinuita a t.ď.) ponúkajúcich životné poistenie. Ich reklamy vyskakujú na nás niekedy aj "z konzervy". Ani jedna z nich neponúka vyhovujúci produkt?
veronikasad
29.07.07,10:13
Pozerala som tú stránku KONTINUITY, sú tam produkty ako potrebuješ. Výšku poistného sa však asi dozvieš pri osobnej návšteve /myslím, že si to dajú zaplatiť .../

-----------
Veronika
Aljok
29.07.07,11:12
Stretni sa so zástupcami viacerých poisťovní a daj si predviesť ich produkty. Potom si vyber ten najvýhodnejší. Ja som to tak urobila so svojim životným poistením. Osobne s Kontinuitou nemám dobré skúsenosti. Manžel je tam poistený, ale ja som uzatvorila poistku inde.
Chobot
30.07.07,07:54
Manžel potrebuje uzatvoriť životné poistenie - brali sme hypotekárny úver. Vzhľadom na jeho vek - 42 r. a na to, že má mierne zvýšený krvný tlak, to nie je jednoduché. Ponuka poisťovní sa týka poistky len pre prípad úmrtia úrazom, no naším zámerom je uzatvoriť poistku, ktorá bude pokrývať smrť bez obmedzenia, príp. i trvalú invaliditu. Vedel by nám niekto poradiť výhodné životné poistenie v tomto prípade? Vopred ďakujem

Životné poistky nepokrývajú len riziko úmrtia úrazom, ale poisťujú riziko smrti ako takej všeobecne. Samozrejme záleží od kokrétneho produktu poisťovne.

Všeobecne však je poistenec poistený na smrť a k hlavnej poistke je možné sa pripoistiť na rôzne vedľajšíe riziká (napr. smrť úrazom, trvalé následky,...).

Ak budete uzatvárať poistenie, vek 42 rokov nie je problémom. Jedine v tom ohľade, že bude platiť o niečo vyššie poistné, lebo čím je vyšší vstupný vek poisteného, tým je vyššie riziko úmrtia. Ale to vám poviedia hneď pri uzatváraní poistky, aké bude ročné (mesačné, kvartálne) poistné.

Treba len pravdivo uviesť v zdravotnom dotazníku, že má zvýšený krvný tlak. Na základe tohto údaja ho poisťovňa pravdepodobne vyzve na dodanie bližších údajov o zdravotnom stave, na základe ktorých posúdi riziká. Potom buď akceptuje poistnú zmluvu, alebo navýši poistné z dôvodu zvýšeného rizika alebo zamietne poistenie (ak je zdravotný stav veľmi zlý).
jerry23
30.07.07,08:08
skús nejakého poradcu co sa venuje profesionalne len tomu...mozno ti viem poradit..ak napises, odkial si..ktory region
augusta
31.07.07,19:22
Ďakujem všetkým za odpovede, veľmi si cením Vašu ochotu. Samozrejme, produkt, aký potrebujeme, sa dá zohnať. Ako však poznamenala Veronika, poisťovne si vek a zvýšený krvný tlak dajú zaplatiť, a to poriadne. A to je vlastne problém. Výška mesačného poplatku sa po zohľadnení zdravotného stavu (podotýkam, že ide len o mierne zvýšenie tlaku a iné problémy nie sú) zdvojnásobila a činí takmer 3000,- Sk! Pre nás to nie je akceptovateľná čiastka. A to je dôvod, prečo som sa obrátila na poradu. Môj doterajší prehľad stále potvrdzuje to, že životné poistenie - áno, ale v prípade pokrytia smrti bez obmedzenia na úraz z toho vychádzajú takéto neprijateľné podmienky! Je to slepá ulička, manžel sa poistiť potrebuje, a to nielen formálne, aby nejaká poistka bola.
Chobot
01.08.07,08:15
Ďakujem všetkým za odpovede, veľmi si cením Vašu ochotu. Samozrejme, produkt, aký potrebujeme, sa dá zohnať. Ako však poznamenala Veronika, poisťovne si vek a zvýšený krvný tlak dajú zaplatiť, a to poriadne. A to je vlastne problém. Výška mesačného poplatku sa po zohľadnení zdravotného stavu (podotýkam, že ide len o mierne zvýšenie tlaku a iné problémy nie sú) zdvojnásobila a činí takmer 3000,- Sk! Pre nás to nie je akceptovateľná čiastka. A to je dôvod, prečo som sa obrátila na poradu. Môj doterajší prehľad stále potvrdzuje to, že životné poistenie - áno, ale v prípade pokrytia smrti bez obmedzenia na úraz z toho vychádzajú takéto neprijateľné podmienky! Je to slepá ulička, manžel sa poistiť potrebuje, a to nielen formálne, aby nejaká poistka bola.

Skús tú poisťovňu, ktorú som ti poradil v SS. Pokiaľ ti zamietnu poistenie z dôvodu zvýšeného zdravotného rizika, vrátia ti celé zaplatené prvé poistné. Takže aj v prípade zamietnutia za to nič nedáš. Za to ti ručím.

Ale pokiaľ viem a poznám poisťovacie tabuľky, tak len za mierne zvýšený krvý tlak sa poistné dramaticky nezvyšuje. Musí to byť v spojení s nejakou prekonanou chorobou alebo v kombinácií s inou komplikáciou. Samotný vysoký krvný tlak táto poisťovňa akceptuje.

Ak chceš veieť viac, napíš mi SS.
Mackovka
01.08.07,09:05
[quote=augusta;506234] Ako však poznamenala Veronika, poisťovne si vek a zvýšený krvný tlak dajú zaplatiť, a to poriadne. A to je vlastne problém. Výška mesačného poplatku sa po zohľadnení zdravotného stavu (podotýkam, že ide len o mierne zvýšenie tlaku a iné problémy nie sú)

Nemyslím si, že mierne zvýšený tlak by mal tak zásadne zmeniť výšku poistného. Postupovala by som tak, že by som si od skúseného poradcu dala vybrať produkt (najlešie porovnaním rôznych produktov od rôznych poisťovní) a dohodla by som sa, že zmluvu nepodpíšem, ale pošle ju len ako návrh do poisťovne na posúdenie. Keď sa poisťovňa vyjadrí, či zvýši poistné na základe rizika alebo nie a ako, potom by som sa rozhodla pre konkrétny produkt. Je to bežný postup, dobrý poradca to takto robí (ten náš to sám ponúkol) a je to v prospech klienta.
silviapp
12.08.07,14:15
Dobrý deň, keďže píšem do porady prvý raz, vopred sa ospravedlňujem ak budem "od témy". Momentálne sa tiež zaoberám podobným problémom ako vy. Nechať si spracovať návrh od rôznych poisťovní nieje taký problém. Problém je vybrať si najvhodnejší produkt. Napr. len náhodou som sa dozvedela že funguje niečo ako 2 ročná lehota, kedy sa poisťovňa vyzuje z plnenia poistného v prípade smrteľnej choroby. (určite Kooperatíva) Nikto z nás nemá čas čítať štosy papiera - myslím všeobecné poistné podmienky každej poisťovne, takže nemá šancu posúdiť čo je dobrá poistka a čo nie. Na "nezávislých" poradcov maklérskych spoločností sa nedá spoľahnúť, veľakrát sú menej informovaní ako my (osobná skúsenosť). Ja by som si bola ochotná zaplatiť naozaj skúseného nezávislého poradcu, pretože investované peniažky by sa mi určite vrátili, len neviem kde takého nájdem. Viete niekto poradiť?
Chobot
13.08.07,09:48
Dobrý deň, keďže píšem do porady prvý raz, vopred sa ospravedlňujem ak budem "od témy". Momentálne sa tiež zaoberám podobným problémom ako vy. Nechať si spracovať návrh od rôznych poisťovní nieje taký problém. Problém je vybrať si najvhodnejší produkt. Napr. len náhodou som sa dozvedela že funguje niečo ako 2 ročná lehota, kedy sa poisťovňa vyzuje z plnenia poistného v prípade smrteľnej choroby. (určite Kooperatíva) Nikto z nás nemá čas čítať štosy papiera - myslím všeobecné poistné podmienky každej poisťovne, takže nemá šancu posúdiť čo je dobrá poistka a čo nie. Na "nezávislých" poradcov maklérskych spoločností sa nedá spoľahnúť, veľakrát sú menej informovaní ako my (osobná skúsenosť). Ja by som si bola ochotná zaplatiť naozaj skúseného nezávislého poradcu, pretože investované peniažky by sa mi určite vrátili, len neviem kde takého nájdem. Viete niekto poradiť?


Veď tu na Porade ti poradíme aj zadarmo...;) .

Ale vážne - čo je podľa teba dobrá poistka? Každý poistný produkt má svoje špecifiká. Treba si zvoliť prioritu a podľa toho hľadať ten svoj produkt. Každá poistka má v sebe zakomponované určité výluky z poistenia (vo všeobecnosti to býva vojnový stav, epidémia či pandémia, samovražda), kedy poisťovňa nie je povinná plniť. Tiež každá poisťovňa pri poistení preskúma tvoj zdravotný stav, či už netrpíš nejakou chorobou, ktorá by zvyšovala riziko smrti. Ak chorobu pri uzatváraní poistky neuvedieš a nastane poistná udalosť, a násldne poisťovňa zistí, že si o chorobe vedela, tak odmietne plnneie. Preto je dôležité uviesť skutočný zdravotný stav v dotazníku. Nespoliehať sa na to, že veď to nikto nezistí.

To, čo opisuješ ako 2 ročná lehota, bude zase len v konkrétnych podmienkach konkrétneho poistného produktu, ktorý vylučuje riziko smrteľnej choroby. Sú poistky, ktoré by ti v prípade smrti plnili (pokiaľ si v čase uzatvárania poistky tou chorobou netrpela alebo by si ju nemala diagnostikovanú). Takže to nie je všeobecné.

Pokiaľ chceš, môžem ti poslať Všeobec. poistné podmienky jednej poisťovne, kde si môžeš naštudovať, aké sú vyluky z poistenia pre ten konkrétny druh poistenia.

Dovolím si tvrdiť, že takého poradcu, ktorý by ovládal poistné podmienky všetkých poisťovní a pre všetky poistné produkty, nenájdeš. Každý tiponúkne len z toho, čo má vo svojom portfóliu - alebo ktorej poisťovne je agentom. Skutoční poistní makléri skoro vôbec neexistujú. Všetci, ktorí sa vydávajú za maklérov, sú v skutočnosti agenti, ktorí majú podpísanú sprostredkovatľskú zmluvu s jednou alebo s viacerými (2-4) poisťovňami.
silviapp
13.08.07,14:45
Ďakujem za odpoveď, ak by som teda mohla poprosiť tie všeobecné poistné podmienky skúsim sa na to pozrieť.
kimm
14.08.07,19:15
Čo sa týka lehoty počas ktorej neplní poisťovňa poistné krytie, jedná sa o ochorenie na vážne choroby (infarkt, rakovina ap.) kde je poistnou udalosťou diagnostikovanie takejto choroby, smrť sa plní z iného krytia (poistenie pre prípad smrti).
ak máte otázky k poisteniam rád vám odpoviem, trochu sa vyznám
silviapp
15.08.07,13:29
Takže keď sa trochu vyznáš, opýtam sa Ťa konkrétne. Mám uzavretú životnú poistku
1. smrť s výplatou poistnej sumy napr. 500 tis.
2. pripoistenie - smrť úrazom 500 tis.
3. pripoistenie - trvalé následky úrazu 500 tis.
dajme tomu neprešla spomínaná lehota od uzavretia poistky a ja zomriem na rakovinu. Čo dostane moja rodina?
Vopred ďakujem za odpoveď a rada si nechám poradiť na čo by si mal človek dať pozor pri čítaní všeobecných zmluvných podmienok poisťovní. Viem že nechcem toho málo, ale snáď nabudúce poradím aj ja. Ďakujem
Chobot
15.08.07,13:40
Takže keď sa trochu vyznáš, opýtam sa Ťa konkrétne. Mám uzavretú životnú poistku
1. smrť s výplatou poistnej sumy napr. 500 tis.
2. pripoistenie - smrť úrazom 500 tis.
3. pripoistenie - trvalé následky úrazu 500 tis.
dajme tomu neprešla spomínaná lehota od uzavretia poistky a ja zomriem na rakovinu. Čo dostane moja rodina?
Vopred ďakujem za odpoveď a rada si nechám poradiť na čo by si mal človek dať pozor pri čítaní všeobecných zmluvných podmienok poisťovní. Viem že nechcem toho málo, ale snáď nabudúce poradím aj ja. Ďakujem

Pokiaľ v čase uzatvorenia poistenia si nemala diagnostikovanú tú chorobu, tak je to poistný prípad smrti a poisťovňa bude plniť oprávneným osobám poistnú sumu minimálne 500 tis. Viac by to bolo, keby poistenie trvalo už viac rokov a poistná rezerva vrátane dodatočných výnosov by presiahli 500 tis. SK.

Plnenie z pripoistení v tomto prípade nebude, lebo smrť nenastala z dôvodu úrazu a nie sú ani trvalé následky úrazu.

Pri čítaní (teda pri uzatváraní) si treba hlavne všímať výluky z poistenia. Napr. poisťovňa kráti plnenie, ak smrť nastala v súvislosti s alkoholom (poistený bol opitý a zomrel napr. na otravu alkoholu, alebo v opilosti riadila auto a havaroval...). Treba pravdivo odpovedať na otázky ohľadne zdravotného stavu. A najmä si treba zvážiť, aké riziká chceš poistiť a prípadne vybrať vhodné pripoistenia.