davenger
29.07.07,17:15
Ahojte,

Uctujem PU bez DPH v programe Pohoda. Potreboval by som poradit s uctovanim niektorych veci ako aj s Pohodou samotnou.

1. ako zauctujem zalozenie s.r.o? ZI je 200 000 SKK a bolo cele splatene do pokladne este pred zapisom

2. treba nieco robit s uctom 701? co je vlastne prvy krok ktory treba urobit v Pohode?

3. co so zalohovymi a proforma fakturami? v oboch pripadoch mi prisiel po uhrade prevodom na ucet danovy doklad - faktura, len neviem ci mam teraz "likvidovat" proforma/zalohovu alebo tu ostru fakturu

4. proforma faktura bola za registraciu .sk domeny, treba to este preratat cez naklady buducich obdobi?

5. kupoval som kancelarsky stol, skrinky atd. za cca 17 000SK ... v ucebnici PU som cital ze sa to uz nemoze dat cele do nakladov ... co s tym teda? odpisovat?

6. Ak sa stanem platcom DPH mozem si narokovat nadmerny odpocet za napr. ten nabytok, spravne?

Dakujem za kazdu radu
davenger
24.09.07,19:22
nikto nevie?
Melnick
24.09.07,22:10
Ale vedia a mnohí dali viackrát rovnakú odpoveď .K založeniu s.r.o. je toho strašne veľa,trochu si popozeraj už existujúce témy.
Napr.
http://www.porada.sk/t10702-zalozenie-a-vznik-s-r-o-otvaracia-suvaha.html
liba2
25.09.07,02:20
3. co so zalohovymi a proforma fakturami? v oboch pripadoch mi prisiel po uhrade prevodom na ucet danovy doklad - faktura, len neviem ci mam teraz "likvidovat" proforma/zalohovu alebo tu ostru fakturu.......
Zálohová fa = proforma faktúra; slúži len ako podklad pre vykonanie úhrady. Teda v tomto prípade došlá fa bude uhradená predom. Preto úhrada sa bude likvidovať s ostrou faktúrou.
liba2
25.09.07,02:27
4. proforma faktura bola za registraciu .sk domeny, treba to este preratat cez naklady buducich obdobi?.......
Treba vypočítať (napr. na dni) sumu nákladov týkajúcu sa r. 2007 a túto zaúčtovať do nákladov. Suma týkajúca sa r. 2008 sa zaúčtuje na účet 381- Náklady budúcich období.
liba2
25.09.07,02:33
Ahojte,
Uctujem PU bez DPH v programe Pohoda. Potreboval by som poradit s uctovanim niektorych veci ako aj s Pohodou samotnou.

mimotemy Účtovníctvo nie je to čím sa živíš. Vzhľadom na charakter otázok a tvoje predchádzajúce skúsenosti s s.r.o., odporúčam zveriť účtovníctvo tejto s.r.o. skúsenej účtovníčke, ktorá bude mať tvoju dôveru.