kucu
29.07.07,18:28
Idem kupovať byt, a banka mi vypracuje znalecky posudok. Pravna agentura mi dohliada na podpisanie zmluv, a pred tym, ako sa spise zmluva, by som mal zrejme vidiet tieto veci: Ci nema byt na sebe ziadne bremeno - od spravcu, samozrejme list vlastnictva - z kaTAstra a este co? Rad by som vedel aj co je zac ich spravca, ake ma plany do buducnosti, pripadne aj UPIcku mesta.

Co vy na to?
Chobot
30.07.07,06:19
Idem kupovať byt, a banka mi vypracuje znalecky posudok. Pravna agentura mi dohliada na podpisanie zmluv, a pred tym, ako sa spise zmluva, by som mal zrejme vidiet tieto veci: Ci nema byt na sebe ziadne bremeno - od spravcu, samozrejme list vlastnictva - z kaTAstra a este co? Rad by som vedel aj co je zac ich spravca, ake ma plany do buducnosti, pripadne aj UPIcku mesta.

Co vy na to?

Kucu, ideš na to dobre zodpovedne. Pravdepodobne si berieš úver, keď ti banka robí znalecký posudok. To je v poriadku. Aj s tou zmluvou je to v poriadku.

Bremená od správcu nezistíš, jedine z listu vlastníctva, kde sú zapísané.

Ak však máš záujem zistiť si o byte a dome čo najviac, môžeš zbehnúť za správcom a popýtať sa na veci, ako napr.:

- koľko peňazí je vo fonde opráv,
- či dom nemá nejaký dlh (napr. úver),
- v akom stave je dom - či sa nebudú vykonávať nejaké zásadné a nákladné opravy (strecha, rozvody, a pod.)
- ako je to s neplatičmi v dome, či je ich veľa (konkrétne údaje ti asi neposkytnú, ale keby bolo veľa neplatičov, môže sa v budúcnosti dom dostať do platobných problémov).

A hlavne si over predávajúceho, či je naozaj vlastníkom (výlučným) bytu.
b.breza
30.07.07,11:01
Z vlastnej skúsenosti z minulosti.
Skús si čo najviac zistiť od súčasných obyvateľov domu. Spôsob je na Tebe. Ja som ti neurobil a za susedov som mal cigánov. Našťastie sa odsťahovali.
plavčík
30.07.07,11:14
Súhlasím so všetkým napísaným, ...ešte snáď sa popýtaj či náhodou nemajú problém v dome so "zvieratkami"...Moji známi sa nasťahovali do nového bytu a zistili , že dom je niekoľko rokov zamorený švábmi a nevedia sa ich zbaviť. A ešte pod nimi býva suseda, ktorá síce nie je cigaňa ale vyklopáva im stále, že sú s nej hotový a chcú ísť preč.........
JanaF
30.07.07,11:19
k tomu, co tu bolo povedane iba doplnim, kedze som tieto veci pred casom absolvovala, tak by si nemal tiez zabudnut, alebo majitel bytu na potvrdenie od spravy domu, ze uvedeny majitel od ktoreho kupujes byt nema ziadne nedoplatky za najomnom.