ojka
29.07.07,20:46
CHcem sa opýtať, keď kúpim auto na leasing v jednoduchom účtovníctve v júli tak na konci roku keď robím odpisy dávam v rámci uzávierkových operácií ako odpis len alikvotnú časť alebo dávam ročný odpis
Orsz
29.07.07,18:49
CHcem sa opýtať, keď kúpim auto na leasing v jednoduchom účtovníctve v júli tak na konci roku keď robím odpisy dávam v rámci uzávierkových operácií ako odpis len alikvotnú časť alebo dávam ročný odpis

Dávaš alikvótnu časť podľa dĺžky leasingu, ak je auto zaradené v majetku v júli tak je to celkom vo výške 6 mesiacov.
evina
29.07.07,18:51
CHcem sa opýtať, keď kúpim auto na leasing v jednoduchom účtovníctve v júli tak na konci roku keď robím odpisy dávam v rámci uzávierkových operácií ako odpis len alikvotnú časť alebo dávam ročný odpis


Ak máš lízing na 36 mesiacov ta odpisuješ mesačne 1/36 z istina +spracovateľský poplatok + KC po skončení lízingu, všetko bez DPH, t.j. v Tvojom prípade tento rok 1/36 krát 6 mesiacov používania.

Marína tu pripojila na leassing v JÚ super tabuľku /myslím, že ju niekde opravovala/ tak ja ju radšej nepripojím, aby som nedala zulú a niekto Ti ju určite sem dá...:)
Marína
29.07.07,18:58
Ďakujem Evka.:) Tabuľku som len upravovala, nie opravovala. Schovala a zabezpečila(zamkla) som v nej vzorce, lebo niekomu sa stalo, že si ich prepísal a nasledovala reklamácia. Aj tí, ktorí si stiahli predošlú ju majú v poriadku, len musia dávať pozor, aby si vzorce neprepísali.
Ojka, tabuľku nájdeš v téme http://www.porada.sk/t9121-leasing-tabulka-v-exceli.html