zita1
29.07.07,19:48
Potrebovala by som poradiť pri zaradení autoplachty, ktorej suma je 42000. Ak by sa dalo číslo KP, myslím si ,že by to mala byť odpisova trieda 2. dakujem
ondrejvla
29.07.07,17:54
Potrebovala by som poradiť pri zaradení autoplachty, ktorej suma je 42000. Ak by sa dalo číslo KP, myslím si ,že by to mala byť odpisova trieda 2. dakujem

Zita1, ja som zaradila autoplachtu ako navýšenie HM ( tech.zhodnotenie) ku ktorému bola zakúpená, nakoľko určite ju nepoužiješ ak bola vyrobená pre IVECO, tak nie je možné ju použiť pre MAN alebo LIAZ, no a odpisová skupina je totožná s MV.
zita1
29.07.07,18:03
Tato autoplachta je vymeniteľná a da sa použiť aj na iné auto, ale jednodnuchšie by to bolo sko techn.zhodnotenie s autom, ale dá sa to aj samostatne?
Orsz
29.07.07,18:06
Ja by som ju dala samostatne, nakoľko sa nejedná o zvýšenie ceny auta a nejde o súčasť auta, ktorá je jednoducho povedané "namontovaná" k majetku na stálo - je to len jeho ochrana. Povedzme, že za dva roky sa plachta zničí - roztrhá - čo potom s odpisovaním v cene auta? Mne to nejde dokopy.
ondrejvla
29.07.07,18:06
Tato autoplachta je vymeniteľná a da sa použiť aj na iné auto, ale jednodnuchšie by to bolo sko techn.zhodnotenie s autom, ale dá sa to aj samostatne?

No ak to chceš takto, tak hľadaj tu :
http://www.statistics.sk/webdata/slov/edicny/vysvkp.doc
ondrejvla
29.07.07,18:09
Ja by som ju dala samostatne, nakoľko sa nejedná o zvýšenie ceny auta a nejde o súčasť auta, ktorá je jednoducho povedané "namontovaná" k majetku na stálo - je to len jeho ochrana. Povedzme, že za dva roky sa plachta zničí - roztrhá - čo potom s odpisovaním v cene auta? Mne to nejde dokopy.

Dá sa aj takto, ale ani tu nie je problém, na základe zápisu buď z havárie, alebo invent.komisie sa z dôvodu totálneho zničenia odpíše a vyradí, ako škoda na majetku. Ak sú vo firme MV viac kusov v jednej značke, vtedy ju môže použiť aj na iné MV, ale na inú značku - pochybujem. Je to ochrana nákladu na MV, alebo tovaru.
zita1
29.07.07,18:14
Je to vlastne ochrana pri preprave tovaru, a dá sa vymeniť na iné auto,lebo auta su tej istej značky, a na tej autoplachte je aj zároven reklama, pri hľadaní KP sa mi javila T2 ak by som to dala samostatne, môže to tak byť?
ondrejvla
29.07.07,18:18
Je to vlastne ochrana pri preprave tovaru, a dá sa vymeniť na iné auto,lebo auta su tej istej značky, a na tej autoplachte je aj zároven reklama, pri hľadaní KP sa mi javila T2 ak by som to dala samostatne, môže to tak byť?

Môže, nevidím žiaden problém.
zita1
29.07.07,18:22
dakujem veľmi