Anču
30.07.07,09:01
Nevedela som sa presne zaradiť do témy, ale prosím o radu. Sľúbila som známemu, že mu predám pozemok. Je na vidieku ako orná pôda, ale je neudržiavaný zarastený porastom. Ponúka 3,00 Sk/m2. Zdá sa mi to málo. On tvrdí, že kúpil okolité pozemky aj za menej. Prosím, ak má niekto skúsenosť s predajom alebo kúpou takého pozemku, poraďte.
plavčík
30.07.07,07:14
Ono záleží na likalite kde sa nachádza pozemok či ide o ornú pôdu alebo o TTP-trvalá trávna pôda...popozeraj na internete miestny úrad kde patrí pôda mala by tam byť hodnota napríklad ako tu: http://www.kosice.sk/docuStore_getByID.asp?id=1876
Mária27
31.07.07,09:08
Tvoj známy možno vie, že tam cena z nejakého dôvodu vstúpne. U nás sa po revolúcii predávala pôda za 20 Sk/m2 (predtým v takej sume na stavbu), teraz za 60 a blízo dialnice aj za 200. Pôdu skupujú aj cudzinci, nejak si to vybavia a hneď tam s čímsi podnikajú.
wagner
31.07.07,17:02
Neviem síce v akej lokalite je tá pôda, ale pod 30 Sk/m2 by som v žiadnom prípade nešla. Choď sa spýtať na obecný resp. mestský úrad, či podľa územného plánu sa tu neplánuje výstavba. Potom by z toho v budúcnosti mohol byť stavebný pozemok za cenu aspoň 500 Sk/m2. Buď opatrná pri predaji, zisti si všetky okolnosti
AndrejG
04.08.07,23:20
Keby mi nejaky znamy ponukol 3Sk/m2, uz by nebol moj znamy.