shaza
30.07.07,09:27
Dobry den, som uz zufala, ale nesedi mi suvaha s vysledovkou. Skontrolovala som uz vsetko podla hlavnej knihy a aj tak mam rozdiel. Pouzivam Softip Packet, podvojne uctovnictvo a stalo sa mi to vlastne od noveho roku, co to nesedi. Vie niekto poradit, co a kde mam hladat? Dakujem
evina
30.07.07,07:34
Dobry den, som uz zufala, ale nesedi mi suvaha s vysledovkou. Skontrolovala som uz vsetko podla hlavnej knihy a aj tak mam rozdiel. Pouzivam Softip Packet, podvojne uctovnictvo a stalo sa mi to vlastne od noveho roku, co to nesedi. Vie niekto poradit, co a kde mam hladat? Dakujem
Otázka je príliš všeobecná, takže úvah môže byť veľmi veľa. Špecifikuj trocha bližšie v čom Ti nesedí...

Keďže porovnávaš súvahu s výsledovkou, tak ja predpokladám, že v HV. Skontroluj si, či na začiatku roka bol HV z predchádzajúceho roka zaúčtovaný na 431...
Veronika Gabrielova
30.07.07,07:46
Ahoj,
vyrátaj si rozdiel aký ti vyskakuje medzi súvahou a výkazom.
Choď potom do účtovného denníka daj si zoradiť sumy podľa veľkosti a skús či sa ti tam náhodou nenachádza ten rozdiel. Možno máš len zle niekde zadaný účet.

Choď do účtovnej osnovy a prejdi si účet po účte či je správne zadaný. a či má prevod zostatkov na ten účet kde má mať.

Skús a daj vedieť či sa niečo nepošťastilo. Ak nie tak vymyslíme niečo iného :).
Neboj sa a hlavne pevné nervy.
shaza
30.07.07,07:46
ano, nesedi mi HV. do kelu, je to presne ten rozdiel, paneboze, prisahala by som, ze som to urobila. dakujem za radu, mozem kludne spavat.
Veronika Gabrielova
30.07.07,07:47
Gratulujem : )
evina
30.07.07,07:47
ano, nesedi mi HV. do kelu, je to presne ten rozdiel, paneboze, prisahala by som, ze som to urobila. dakujem za radu, mozem kludne spavat.

Najčastejšia chyba , a potom sa HV vo Výsledovke napočítava :):)