sway
13.02.05,10:15
Prosím Vás ľudkovia - pomôžte,

Robím v OLYMPE a priniesli mi zamestnanci potvrdenia od iných zamestnávateľov.
musím im spraviť Daňové PRIZNANIA??? - JE to moja povinnosť zadarmo? Alebo sa to dá zakomponovať do SW a v ročnom zúčt. im to tam len prihodím??? ako na to??:confused:

moc dík za každučkú radu.;)
petra:-)
13.02.05,10:02
sway, ak tí zamestnanci mali len príjmy zo závislej činnosti a požiadajú o RZP, tak im nemusíš robiť DP. Ak mali aj iné príjmy, musia si podať DP, ale to nie je Tvoja povinnosť a už vôbec nie zadarmo! V Olympe sa dajú tieto príjmy od iných zamestnávaťeľov doplniť do RZP. Teraz hneď Ti neviem napísať presný postup, ešte som tento rok nerobila RZD ale čo si pamätám z minulého roka, tak pri spracovávaní RZD sa to dalo myslím pomocou funkcie "oprav".
w.i.p.
17.02.05,19:35
Prosím Vás ľudkovia - pomôžte,

Robím v OLYMPE a priniesli mi zamestnanci potvrdenia od iných zamestnávateľov.
musím im spraviť Daňové PRIZNANIA??? - JE to moja povinnosť zadarmo? Alebo sa to dá zakomponovať do SW a v ročnom zúčt. im to tam len prihodím??? ako na to??:confused:

moc dík za každučkú radu.;)
Ak je to riadny zamestnanec, ktorý pred tým robil u iného zamestnávateľa a tomuto robíš RDZ, lebo Ťa oň zamestnanec požiada, tak v tomto RDZ musíš zohľadniť aj príjem od predošlého zamestnávateľa. Zamestnanec Ti musí doložiť potvrdenie o zdaniteľnej mzde, kde sú všetky potrebné údaje. Už len v Olympe vygenerujše zúčtovanie dane a cez Oprav vstúpiš do zúčtovania a prepíšeš jednotlivé riadky. Ja osobne doporučujem, aby si si ešte aj z Olympu vytlačila potvrdenie o zdaniteľnej mzde, jednotlivé riadky spočítala z oboch potvrdení a takto to nahodila do Olympu.
sway
17.02.05,19:38
sway, ak tí zamestnanci mali len príjmy zo závislej činnosti a požiadajú o RZP, tak im nemusíš robiť DP. Ak mali aj iné príjmy, musia si podať DP, ale to nie je Tvoja povinnosť a už vôbec nie zadarmo! V Olympe sa dajú tieto príjmy od iných zamestnávaťeľov doplniť do RZP. Teraz hneď Ti neviem napísať presný postup, ešte som tento rok nerobila RZD ale čo si pamätám z minulého roka, tak pri spracovávaní RZD sa to dalo myslím pomocou funkcie "oprav".
dík vyskúšala som - je to dobré! a súhlasím s príspevkom podomnou - presne tak som to spravila. dííííík:D